Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Nowy ogród kieszonkowy powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

W tym roku w Rzeszowie powstanie sześć mini parków. Będą zlokalizowane m.in. na os. Baranówka (rejon ulic Starzyńskiego i Brydaka), przy al. Sikorskiego, na os. Nowe Miasto i Pobitno. Prace przy tworzeniu ogrodu kieszonkowego na ostatnim z wymienionych osiedli już trwają. Budowane są alejki, sadzona jest roślinność. W sumie posadzonych tam będzie 1300 roślin, w tym krzewy, byliny, trawy ozdobne i 38 drzew.

W ogrodzie znajdą się również m.in. zadaszona pergola, siłownia plenerowa oraz ławki i parklety wypoczynkowe. Te elementy będą otoczone wielokolorowymi rabatami bylinowymi oraz dużymi drzewami. Teren ogrodu rozświetlą lampy wykorzystujące energię słoneczną.

Koszt tej inwestycji to 460 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Rzeszów

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Rzeszów

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Rzeszów

Rzeszowska grupa SPEED w akcji. Przejęto ponad 5000 paczek papierosów

46-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych o wartości blisko 100 tys. zł.

Rzeszów

Zakończono modernizację dawnej galerii Rotunda [ZDJĘCIA]

Odnowiony obiekt, który obecnie nosi nazwę Starej Szwalni, został już przekazany nowemu najemcy.

Reklama