Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Na osiedlu Wilkowyja powstanie nowy Zespół Oświatowo-Wychowawczy?

Dodano: 03.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości interpeluje do Ratusza w sprawie podjęcia inwestycji polegającej na utworzeniu Zespołu Oświatowo-Wychowawczego składającego się ze żłobka i przedszkola. Ratusz ma budowę w planach, jednak obowiązuje kolejność.

Jerzy Jęczmienionka oraz Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości wystosowali do Ratusza interpelacje, w której wnioskują o niezwłoczne utworzenie na Osiedlu Wilkowyja publicznego żłobka oraz przedszkola. Zdaniem radnych inwestycja jest absolutnie niezbędna ze względu na rozrost osiedla.

„Na obecną chwilę Osiedle Wilkowyja nie posiada na swoim terenie publicznego żłobka oraz przedszkola. Problem ten pogłębia się, gdyż na jego terenie oraz sąsiednich osiedlach powstają nowe bloki, wzrasta liczba młodych małżeństw z dziećmi, co powoduje że dostęp do opieki żłobkowej i przedszkolnej jest jeszcze bardziej utrudniony” – czytamy w interpelacji.

Podobny wniosek na ręce Prezydenta Rzeszowa skierowali członkowie Rady Osiedla Wilkowyja. Chcieli aby w budżecie Miasta Rzeszowa na 2019 rok ujęte zostało wykonanie projektu inwestycji wraz z całą niezbędną infrastrukturą oraz budową boiska sportowego oraz siłownią na powietrzu. Warto dodać, że poza ww. inwestycją Rada osiedla apelowała do miasta o włączenie do budżetu 15 innych pozycji.
Reklama
„Rada Osiedla pragnie nadmienić, iż o wiele z w/w zadań wnioskowała już w latach ubiegłych, otrzymując obietnice realizacji inwestycji, bez ich finalizacji” – czytamy we wniosku z sierpnia 2018 roku.

W odpowiedzi na interpelację radnych Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że środki na opracowanie dokumentacji projektowej żłobka i przedszkola na Osiedlu Wilkowyja będzie możliwe jedynie w przypadku uzyskania oszczędności poprzetargowych, a zadanie pn. „Budowa Zespołu Oświatowego na Osiedlu Wilkowyja” wpisane jest w Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta w latach 2026-2028.

„Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy żłobków przy ul. Iwonickiej i ul. Jachowicza oraz na Osiedlu Budziwój. Otwarcie żłobków przy ulicach Iwonickiej i Jachowicza przewiduje się w 2020 roku” – informuje w odpowiedzi na interpelacje Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz apeluje do kierowców: opuszczajcie jak najszybciej skrzyżowania

RZESZÓW.  Średnia prędkość przejazdu przez skrzyżowania w Polsce wynosi 25 km/h, w Rzeszowie to jedynie 17 km/h. Ratusz problem z korkami upatruje w kierowcach ociągających się przy opuszczaniu skrzyżowania.

Rzeszów

ZTM uruchamia dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od dnia 16 września br. ruszy linia nr 14 oraz linia nr 60.

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Rzeszów

Za kilka dni rozpocznie się akcja „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”

RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Reklama