Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Na Placu Farnym i przy ul. Chmaja powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE]

Dodano:

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Na przełomie czerwca i lipca w Rzeszowie powstaną dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowe projekty.

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej są gotowi do wiosennych nasadzeń i planują już aranżacje nowych terenów zielonych w Rzeszowie oraz dodatkowe nasadzenia na już istniejących.

W tym roku w obsadzie królować będą: róże, szałwie omszone, jeżówki purpurowe, rozchodniki okazałe i trawy ozdobne. Nie zabraknie też mnóstwa drzew i krzewów. Będą to m. in.: graby pospolite, klony, grusze drobnoowocowe, sosny górskie, jałowiec sabiński, berberys thunberga, rozplenica japońska, miskanty- chiński i cukrowy, hortensje bukietowe i ogrodowa, liatra kłosowa, turzyca sztywna, tawuła japońska, cis pospolity, trzcinnik ostrokwiatowy i krótkowłosy, trzmielina fortune’a.

Nowością będą dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe, czyli skwery, które zostaną profesjonalnie zaaranżowane. Nowe aranżacje zieleni pojawią się na Placu Farnym i przy ul. Chmaja. Ich projekty przygotowała architekt krajobrazu Małgorzata Buczkowska, pracownik Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Wykonanie nowych aranżacji zieleni planowane jest na przełomie czerwca i lipca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. 13 tras z Rzeszowa, najdłuższa ma 102 km

RZESZÓW. Ochotnicy na „cichą” przeprawę wyruszą już 12 kwietnia.

Rzeszów

Na trzech rzeszowskich uczelniach odbędą się darmowe warsztaty programowania

RZESZÓW. Cykl wykładów obejmuje kursy z SharDev, JavaDev oraz FrontDev Advenced.

Rzeszów

W dwóch rzeszowskich galeriach urzędnicy pomogą rozliczyć PIT w usłudze Twój e-PIT

RZESZÓW. Akcja odbędzie się w 16 marca w 75. centrach handlowych w Polsce, w godzinach od 12 do 20.

Rzeszów

Wzrosło zadłużenie miasta. Fitch Rating potwierdza ubiegłoroczną ocenę Rzeszowa

RZESZÓW. Fitch potwierdził Rating Rzeszowa na poziomie BBB+.

Rzeszów

Ścieżka dla biegaczy na Bulwarach do remontu. Miasto poszukuje wykonawcy

RZESZÓW. 500 metrowa bieżnia tartanowa została oddana do użytku biegaczy w październiku 2017 roku.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska zbuduje nowy akademik. Przebudowany zostanie również Pingwin i Akapit [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Nowy, ekologiczny i energooszczędny akademik pomieści 300 studentów.

Rzeszów

Za pośrednictwem portalu OLX oszukiwał ludzi. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Prawdopodobnie oszukał szereg osób na kwotę 16,9 tys. zł.

Reklama