Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

Dodano:

fot. UW Rzeszów
fot. UW Rzeszów
RZESZÓW. 27 grudnia 2020 r. rozpoczęto Narodowy Program Szczepień. W szpitalu MSWiA zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

W niedzielę, w szpitalu MSWiA w Rzeszowie szczepionkę przyjęło 10 osób, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Jako pierwsza szczepionkę otrzymała lek. med. Jolanta Kluz-Zawadzka, konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii.

W ramach pierwszej partii szczepionek, które dotarły do Polski w drugi dzień świąt, blisko 10 tys. dawek trafiło do 72 tzw. szpitali węzłowych w całym kraju. 525 dawek trafiło na Podkarpacie do 5 szpitali: w Rzeszowie, Łańcucie, Sanoku, Przemyślu i Dębicy.

W ramach Narodowego Programu Szczepień, ustalono priorytety szczepień dla kolejnych grup obywateli. Program podzielono na 4 etapy: zero, pierwszy, drugi i trzeci. W pierwszej kolejności, w ramach etapu „zero”, przeciw Covid-19 szczepiony będzie personel medyczny, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz osoby zatrudnione na uczelniach medycznych. Także studenci kierunków medycznych.
Reklama
Szpitali węzłowych, które realizują szczepienia w Polsce, jest 509. W województwie podkarpackim będzie 29 takich placówek.

Szpitale te zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami.

Rzeszów

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do stolicy Włoch. Połączenie będzie realizował Wizz Air.

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Reklama