Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

Dodano: 23.03.2022 r.

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Wielkoformatowe dzieło upamiętniające Ignacego Łukasiewicza i jego osiągnięcia powstanie na budynku J, przy ul. Podkarpackiej 1. Projekt, a następnie wykonanie muralu będzie stanowić upamiętnienie roku 2022 jako Roku Ignacego Łukasiewicza.

Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę m.in. następujące kryteria: oryginalność i innowacyjność projektu, wrażenia estetyczne i poziom artystyczny oraz interpretacja tematu osiągnięć Ignacego Łukasiewicza.

Uczestnicy konkursu mogą wybrać jedną z dwóch opcji powierzchni, na której powstanie mural: ściana o wymiarach 1174 x 1195 cm lub ściana o wymiarach 1174 x 1195 cm oraz ściana sąsiadująca o wymiarach 230 x 1195 cm, która jest cofnięta w stosunku do ściany głównej o około 2,5 m. 
Reklama
Prace w formacie TIFF/JPEG/GIF/PNG/PDF można nadsyłać droga mailową na adres: promocja@prz.edu.pl do 22.04.2022 r., w tytule wpisując "Mural na budynku J". Udział w Konkursie jest bezpłatny.
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 zł oraz zestaw gadżetów z logo Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Nagrodą za uzyskanie wyróżnienia w konkursie będzie zestaw gadżetów z logo Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Zwycięzców konkursu wyłoni Komisja Konkursowa w składzie 7 członków, wybrana przez organizatora. Komisja Konkursowa dokona wyboru według własnego uznania, uwzględniając najciekawsze pod względem oryginalności, unikatowości i ciekawej treści projekt.

Szczegółowe zasady konkursu znajdują się w regulaminie oraz załącznikach na stronie Politechniki Rzeszowskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz apeluje do kierowców: opuszczajcie jak najszybciej skrzyżowania

RZESZÓW.  Średnia prędkość przejazdu przez skrzyżowania w Polsce wynosi 25 km/h, w Rzeszowie to jedynie 17 km/h. Ratusz problem z korkami upatruje w kierowcach ociągających się przy opuszczaniu skrzyżowania.

Rzeszów

ZTM uruchamia dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od dnia 16 września br. ruszy linia nr 14 oraz linia nr 60.

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Rzeszów

Za kilka dni rozpocznie się akcja „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”

RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Reklama