Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ruszył przetarg na zaprojektowanie oraz wykonanie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat.

Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych, jednak przez wzgląd na natężenie ruchu w tamtym rejonie oraz bezpieczeństwo pieszych zdecydowano się na modernizacje.

Przypominamy, że m.in. w grudniu ubiegłego roku doszło tam do śmiertelnego potrącenia 27-letnego mężczyzny, a w 2017 roku została tam potrącona 7-latka. Nie sposób nie wspomnieć, że w rejonie przejścia funkcjonują trzy placówki oświatowe, nie wspominając już o klientach centrum handlowego.

W związku z powyższym, Ratusz zdecydował się otworzyć przetarg, którego przedmiotem zamówienia jest stworzenie projektu oraz montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z wytyczonymi datami to zmodernizowane przejście będzie gotowe do połowy lipca br., gdyż otwarcie ofert wykonawców odbędzie się 5 kwietnia, a czas jaki wyznaczono na realizację to trzy miesiące.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Reklama