Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

Dodano: 14.07.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała - Urząd Miasta Rzeszowa / Pixabay
fot. Grzegorz Bukała - Urząd Miasta Rzeszowa / Pixabay

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Obiekt powstanie na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Rzeszowie przy ul. bp Józefa Pelczara. Miasteczko będzie miało powierzchnię 450 m². Powstaną w nim jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna z sygnalizatorami LED, rondo trzywylotowe, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, tzw. „ósemka”, obiekty małej architektury oraz oznakowanie pionowe i poziome (grubowarstwowe chemoutwardzalne).

Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykona ją wyłoniona w przetargu spółka PDD ENERGY z Rzeszowa. Umowa została już podpisana, a projekt jest niemal gotowy.

– Dzięki miasteczku ruchu drogowego dzieci i młodzież zdobędą wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach – podkreśla Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budżet Rzeszowa na 2022 rok przyjęty jednomyślnie

RZESZÓW. Bez głosu sprzeciwu został dziś uchwalony przyszłoroczny budżet Rzeszowa opiewający na 1,76 mld zł. Głosowanie odbyło się podczas specjalnej sesji rady miasta.

Rzeszów

Lodowisko w Parku Sybiraków już otwarte

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa mogą cieszyć się już nowym lodowiskiem. Duża ślizgawka powstała przy ul. Broniewskiego w Parku Sybiraków.

Rzeszów

Z kamienicy przy ul. PCK 4 znikną stare piece kaflowe i piecyki gazowe

RZESZÓW. 57 pieców kaflowych i 233 piecyki gazowe w 18 budynkach wielorodzinnych zlikwiduje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w ramach programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”. 

Rzeszów

Masz niepotrzebny sprzęt elektroniczny? Teraz możesz oddać go do paczkomatu

RZESZÓW. Rzeszowianie mogą bezpłatnie oddać elektrośmieci do paczkomatów InPost. To w ramach akcji RePaczka – kolejnego sposobu na recykling tych odpadów w naszym mieście.

Rzeszów

Zabójca kobiety z ul. Czudeckiej zatrzymany na trzy miesiące

RZESZÓW. Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 42-latek, który w piątek rano zadał znajomej kobiecie śmiertelne ciosy nożem. 

Rzeszów

Ruszyło lodowisko w Millenium Hall

RZESZÓW. W piątek na skwerze Millenium Hall wystartował sezon na łyżwiarskie szaleństwo. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

Osiedla Carpatia z dostępem do wody i kanalizacji

RZESZÓW. Sieć wodociągowa, kanalizacyjna oraz pompownia wody, które zabezpieczą m. in. osiedle Carpatia są już gotowe. To inwestycje za około 5 mln.

Rzeszów

Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej

RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.

Reklama