Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Na ul. Ciepłowniczej zatrzymano mężczyznę z bronią i amunicją

Dodano: 29.04.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Jeden z nich został ujęty na gorącym uczynku przez świadków. Jego wspólnika, kilka godzin później zatrzymali funkcjonariusze. Okazało się, że kradzież paliwa to wykroczenie, jednak u pierwszego z zatrzymanych policjanci znaleźli pistolet i amunicję.

W niedzielę, około godziny 4 policjanci z komisariatu na Nowym Mieście interweniowali na ul. Ciepłowniczej, gdzie na parkingu został ujęty 52-letni mężczyzna kradnący paliwo. Razem z wspólnikiem spuścili z cysterny 60 litrów paliwa. Po kradzieży wspólnik odjechał cysterną. Natomiast 52-latek został ujęty przez trzech świadków, gdy bańki z paliwem włożył do swojego samochodu. Interweniujący policjanci zatrzymali go. Jego wspólnika zatrzymali kilka godzin później. Wartość skradzionego paliwa to około 300 złotych dlatego mężczyźni odpowiedzą za wykroczenie.

Podczas przeszukania samochodu 52-latka, policjanci znaleźli 10 sztuk amunicji pistoletowej. Kolejne 10 sztuk takiej samej amunicji policjanci znaleźli przy mężczyźnie. Wyjaśniający sprawę funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście podejrzewali, że zatrzymany może posiadać również broń palną. W związku z tym przeszukali dom mężczyzny oraz miejsca, które użytkował - pomieszczenie socjalne w firmie przy ul. Ciepłowniczej i pokój wynajmowany w Rudnej Małej.
Reklama
Na ul. Ciepłowniczej, w szafie w pokoju socjalnym, znaleźli pistolet Tulski Tokariew, tzw. TT, dwa magazynki z amunicją i kilka jej sztuk luzem. Podczas przeszukania w domu zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli jeszcze 47 sztuk amunicji.

 Biegły z zakresu uzbrojenia wstępnie stwierdził, że pistolet to broń palna, a  jego posiadanie, tak jak posiadanie amunicji znalezionej w samochodzie, przy zatrzymanym i razem z pistoletem wymaga zezwolenia. W związku z tym policjanci przedstawili mu trzy zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła w sprawie śledztwo. Dalszy tok postępowania w sprawie uzależniony będzie od opinii biegłego, który podda zabezpieczone przedmioty szczegółowym badaniom.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pracownica banku podejrzana o kradzież ponad miliona złotych i pranie pieniędzy

RZESZÓW. 48-letnia mieszkanka Rzeszowa usłyszała zarzuty. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Pierwszy autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Autobus, który nie tylko nie emituje spalin, ale wręcz oczyszcza powietrze podczas jazdy — od kilku dni można go spotkać na ulicach miasta. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne testuje wodorowego NesoBusa o zasięgu...

Rzeszów

Popołudniowy wypadek na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie. 1 osoba w szpitalu

RZESZÓW. Na ulicy Podkarpackiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Rzeszów

Przy ul. Wyspiańskiego powstaje nowy kompleks sportowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa realizacja nowej inwestycji sportowej w Rzeszowie. Przy VIII Liceum Ogólnokształcącym na ul. Wyspiańskiego powstaje kompleks, na który składają się m.in. wielofunkcyjne boiska ze sztuczną nawierzchnią i bieżnia lekkoatletyczna. - Z...

Rzeszów

Znamy program majowych uroczystości patriotycznych w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2026 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne. Do udziału w wydarzeniach zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca...

Rzeszów

Most na S19 w Świlczy do remontu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu o długości ponad 27 metrów w Świlczy. Celem modernizacji przeprawy jest odtworzenie jej stanu pierwotnego.

Rzeszów

Jeszcze w tym roku przybędzie 10 nowych placów zabaw w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę na dofinansowanie budowy 10 placów zabaw przy dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Obiekty mają być zaprojektowane w takich sposób, aby mogły służyć maluchom przez cały rok. Inwestycje będą gotowe jeszcze...

Reklama