Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Na ul. Grunwaldzkiej pojawi się ponad 50 drzew

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas rewitalizacji ulicy Grunwaldzkiej w centrum Rzeszowa zasadzonych zostanie ponad 50 drzew, głównie grabów wąskokolumnowych.

Grunwaldzka będzie trzecim z rzeszowskich deptaków, który będzie rewitalizowany. W ubiegłych latach odnowione zostały dwie ulice: 3 Maja i Kościuszki. Projekt rewitalizacji ul. Grunwaldzkiej był przygotowany przed kilku laty. Zakładał głównie przebudowę instalacji podziemnych oraz ułożenie nowej nawierzchni – kostkę brukową miały zastąpić granitowe płyty. Nie przewidywał natomiast jakichkolwiek nasadzeń zieleni. Dlatego też Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa zdecydował się na wprowadzenie zmian do projektu. Wymagały one uzgodnień z konserwatorem zabytków. Ten proces został już zakończony. Na ulicy Grunwaldzkiej, po prawej stronie (patrząc w kierunku ul. Kościuszki), posadzonych zostanie ponad 40 grabów wąskokolumnowych. Po lewej stronie deptaka ustawione zostaną z kolei graby w donicach. W sąsiedztwie budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego posadzone zostaną klony. W sumie na ul. Grunwaldzkiej, po rewitalizacji będzie ponad 50 drzew.
Reklama
Aby móc wprowadzić zieleń na ul. Grunwaldzką konieczne są zmiany w dokumentacji. Przetarg na aktualizację projektu został właśnie ogłoszony. Proces aktualizacji powinien zakończyć się do końca września i tegoroczną jesienią będzie można wybrać wykonawcę rewitalizacji deptaka. Przebudowa powinna potrwać ok. roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policja podsumowała święta w Rzeszowie. Tragiczne zdarzenie na Kopcu Konfederatów Barskich

RZESZÓW. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, tegoroczne święta wielkanocne „przebiegły w miarę spokojnie”.  Odnotowano dwa wypadki drogowe oraz jedno śmiertelne zdarzenie z udziałem quada. Doszło również do kilkudziesięciu kolizji.

Rzeszów

Wielka impreza biegowa już w tę sobotę w Rzeszowie. Na liście blisko 2 tys. osób

RZESZÓW. 6 kwietnia 2024 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Imprezom biegowym towarzyszyć będzie akcja charytatywna na rzecz 7-letniej Klary.

Rzeszów

Nowe rozkłady jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia, dla pięciu linii komunikacji miejskiej obowiązują nowe rozkłady jazdy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, zmiany dotyczą linii: 1, 16, 33, 52, 54.

Rzeszów

190 miejsc dla maluchów w nowym żłobku w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą, która wybuduje nowy żłobek w Rzeszowie. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów.

Rzeszów

Dodatkowe rządowe pieniądze dla Rzeszowa na posiłki dla dzieci i czytelnictwo

RZESZÓW. Rzeszów otrzyma ponad 2 mln zł dofinansowania na realizację programu  „Posiłek w szkole i w domu” oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Rzeszów

Jest umowa na drugi etap ul. Parkowej

RZESZÓW. Lada dzień mają ruszyć prace przy budowie drugiego etapu ul. Parkowej oraz odcinka ul. Miłocińskiej. W czwartek podpisano umowę z wykonawcą, firmą Eurovia.

Rzeszów

Otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. To pierwsza taka placówka w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. To pierwsze takie miejsce w mieście. W całym regionie jest tylko 7 tego typu placówek. Budowa COM kosztowała 7,3 mln zł.

Rzeszów

1 kwietnia rusza sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Lada dzień rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Reklama