Rzeszów - Niedziela, 22.02.2026
Reklama

Na ul. Rejtana pojawi się zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł

Dodano: 28.02.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 25 lutego, podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa, poruszony został temat związany z Resovia Office, na którym ma się znaleźć zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zdecydowali o realizacji pomysłu.

Temat zegara został poruszony podczas sesji Rady Miasta. Zegar zostanie umieszczony przy al. Rejtana, na budynku Resovia Office. Z inicjatywą utworzenia takiego zegara wyszła firma MK Invent, zwracając się z prośbą bezpośrednio do prezydenta Rzeszowa.

Herb Rzeszowa miałby się znaleźć na tarczy 10-metrowego zegara, na elewacji zewnętrznej 12-kondygnacyjnego budynku: „Będzie nowym punktem charakterystycznym na mapie Rzeszowa” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Na tarczy zegara widoczny będzie herb miasta, z „wychodzącymi” żółtymi cieniami. Cyfry będą miały czerwony kolor, podobnie jak wskazówki wskazujące godzinę. Projekt uchwały został przyjęty przez radnych jednogłośnie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Reklama