Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Na ul. Sikorskiego pędził ponad 180 km/h

Dodano: 10.12.2020 r.

Zdjęcie z policyjnego wideorejestratora, fot. KWP Rzeszów
Zdjęcie z policyjnego wideorejestratora, fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 20-latek kierujący seatem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Młody kierowca miał na koncie ponad 20 pkt karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy.  

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w godzinach wieczornych na ulicy Sikorskiego w Rzeszowie. Pełniący w tym rejonie służbę patrol drogówki, został wyprzedzony przez jadącego z dużą prędkością seata. Kierowca zmierzał w kierunku centrum miasta i cały czas przyspieszał. Policyjny wideorejestrator wskazał 184 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Seatem kierował 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Jak się okazało, mężczyzna ma prawo jazdy od niespełna roku, a na koncie już łącznie ponad 20 pkt karnych za wcześniejsze wykroczenia.
20-latek stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości, jednak niezależnie od tego, młody kierowca straciłby uprawnienia za przeczenie limitu punktów.


 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe "elektryki" dla Rzeszowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup sześciu nowych autobusów elektrycznych, które uzupełnią rzeszowski tabor miejski. Inwestycja będzie dofinansowana z Unii Europejskiej.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska w rankingu najlepszych uczelni na świecie

RZESZÓW. W najnowszym THE World University Rankings 2023 znalazły się 32 polskie uczelnie, w tym jedna z województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Do końca tygodnia zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. Przed pasażerami rzeszowskiej komunikacji miejskiej kolejne dni z utrudnieniami. Do piątku włącznie części kursów jest zawieszona. Powód taki sam jak w poprzednim tygodniu - problemy kadrowe MPK.

Rzeszów

30-latek kradł pokrywy studzienek kanalizacyjnych i sprzedawał na złom

RZESZÓW. Straty oceniono na ponad 71 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Indeks Zdrowych Miast 2022. Rzeszów liderem w dwóch kategoriach

RZESZÓW. Bardzo wysokie, piąte miejsce zajął Rzeszów w Indeksie Zdrowych Miast 2022. W dwóch kategoriach - Ludność i Pokolenia oraz Usługi Społeczne i Komunalne – stolica Podkarpacia jest liderem.

Rzeszów

W poniedziałek zawieszone kolejne kursy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Po weekendzie ciąg dalszy utrudnień dla pasażerów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie

RZESZÓW. XXII Dzień Papieski odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Rzeszowa wiele atrakcji.

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana

RZESZÓW. Jeszcze tej jesieni rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 na osiedlu Staromieście. Powstanie m.in. nowa, trzykondygnacyjna część szkoły oraz hala sportowa.

Reklama