Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

Dodano: 18.11.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Akcja pn. „Autobus Ciepła” odbywa się już po raz piąty. W ubiegłym roku wydano prawie 8100 posiłków. Osoby, które zgłosiły się do autobusu, mogły również uzyskać informacje, gdzie i o jaką pomoc mogą się ubiegać.

– Serwowane dania są pełnowartościowe, gorące i bardzo smaczne. Dla osób w kryzysie bezdomności oraz tych znajdujących się w trudnym położeniu materialnym czy życiowym to często jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. A to pokazuje, jak ważna jest ta pomoc – mówi Krystyna Stachowska, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

5 dni w tygodniu, 4 przystanki

Reklama

Autobus kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 15.30. Zatrzymuje się w czterech punktach miasta, gdzie w następujących godzinach są wydawane posiłki:
- parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego - ul. Trembeckiego 3 w godz. 10.30-11.30,
- parking przy Kościele Matki Bożej Różańcowej - ul. Orla 17 w godz. 11.50-12.50,
- parking Podpromie w godz. 13.10-14.10,
- Park Papieski – parking od al. Armii Krajowej w godz. 14.30-15.30.

Autobus Ciepła będzie kursował do 13 marca 2026 roku.

Stała kuchnia dla potrzebujących

Osoby bezdomne oraz te znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej czy życiowej, na co dzień mogą również otrzymać ciepły posiłek w Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta – ul. Styki 21. Kuchnia stała dla potrzebujących funkcjonuje od poniedziałku do czwartku w godz. 11:00 – 13:00, w piątek w godz. 10:00 – 13:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Reklama