Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

Dodano:

fot. Uniwersytet Rzeszowski
fot. Uniwersytet Rzeszowski
RZESZÓW. Na Uniwersytecie Rzeszowskim studenci z niepełnosprawnością mogą skorzystać ze specjalnych pokoi wyciszeń, w których znajdą chwile wytchnienia i uspokojenia. Miejsca te powstały w ramach projektu „Przyjazny NURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.

Pięć pokoi wyciszeń zostało oddanych do użytku studentów z niepełnosprawnościami Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. Studenci mogą w nich odciąć się na chwilę od szumu informacyjnego i nadmiaru bodźców zewnętrznych, aby poprawić koncentrację.

Pokoje te mieszczą się w budynkach: A1 (poziom -1, sala 014), D9 (Zalesie, sala 251), D1 (Zalesie, skrzydło C, sala 1d) oraz w akademiku Laura (1 piętro, sala 119 b) i bibliotece (1 piętro, korytarz).
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane w ramach projektu UR „Przyjazny nURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.
Reklama

Dostęp do pokoi umożliwiają specjalne karty magnetyczne, które można pobrać w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych UR przy ul. Pigonia 6 (pokój w bibliotece nie wymaga karty).

Jeszcze w tym roku Uniwersytet Rzeszowski planuje utworzenie kolejnych pięciu pokoi wyciszeń.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Reklama