Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

Dodano: 10.03.2023 r.

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

– Konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę połączeń lotniczych, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podkarpacia oraz sąsiednich regionów. Pokazują to statystyki, bo od czerwca ubiegłego roku osiem miesięcy było rekordowe - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska. To też zasługa naszych pracowników, którzy skutecznie obsługują nie tylko największą w historii liczbę pasażerów, ale przede wszystkim ogromną liczbę samolotów z pomocą dla Ukrainy – dodaje Adam Hamryszczak.
Reklama
W ubiegłym miesiącu najwięcej pasażerów skorzystało z usług Ryanaira - 24 tys. osób, 14 tys. podróżnych wybrało PLL LOT. Wśród kierunków, niesłabnąca popularnością cieszą się: Londyn (14,5 tys.), Warszawa (14 tys.) i Dublin (4,5 tys. osób). Zrealizowano ponad tysiąc operacji lotniczych.

Od początku roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło już ponad 116 tys. pasażerów.

W rozpoczynającym się 26 marca sezonie letnim podkarpacki port będzie oferował rekordową liczbę 24 kierunków do 13 krajów, w tym nowości takie jak Czarnogóra, czy greckie wyspy Kefalonia i Itaka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na drodze krajowej w Krasnem. Jeden z kierowców trafił do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 94.

Rzeszów

Ruszył przetarg na projekt dwupoziomowego skrzyżowania na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Projekt ma być gotowy do 30 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Polska Grupa Zbrojeniowa przejmie Zakłady Napędów Lotniczych Pratt&Whitney Rzeszów

RZESZÓW. Porozumienie jest rezultatem prowadzonych od wielu miesięcy rozmów.

Rzeszów

Czy drzewa owocowe znajdą się w przestrzeni miejskiej?

RZESZÓW. Po ostatniej sesji Rady Miasta wpłynęła interpelacja podpisana przez 13 radnych. 

Rzeszów

Policjanci z Trzebowniska zatrzymali 25-letniego złodzieja. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

RZESZÓW. 25-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty za kradzieże i włamania.

Rzeszów

35-latek z Rzeszowa podejrzany o dokonanie kilku oszustw na księżach

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 35 – letniemu mieszkańcowi Rzeszowa Dawidowi L.

Reklama