Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Najlepszy miesiąc w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono ponad 94 tys. pasażerów

Dodano: 09.05.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

JASIONKA/RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nie inaczej jest i tym razem. Miniony miesiąc był najlepszym w historii lotniska. Obsłużono aż 94 198 pasażerów. To o 17 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów przeżywa swój najlepszy czas w historii. Od początku 2025 roku do końca kwietnia z usług lotniska skorzystało już ponad 300 tysięcy podróżnych.

Kwiecień okazał się najlepszym miesiącem w dziejach podrzeszowskiego lotniska. Obsłużono aż 94 198 podróżnych.

Reklama

- Jesteśmy zadowoleni z tego w jakim stylu rozpoczęliśmy obecny sezon letni. Tak świetny wynik wyraźnie pokazuje, że coraz więcej podróżnych wybiera nasze lotnisko jako wygodny i dostępny punkt podróży. - komentuje Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska.

Najchętniej wybierane przez pasażerów kierunki to: Warszawa, Londyn, Monachium i Mediolan. Wśród typowo wakacyjnych destynacji prym wiodą: Egipt i Turcja. Od kwietnia pasażerowie mogą korzystać z nowych tras: na Maltę i do marokańskiego Agadiru, a w maju do siatki połączeń dołączają kolejne atrakcyjne kierunki- Majorka, Djerba(Tunezja) oraz Tirana (Albania).

„Wszystko wskazuje na to, że jeśli obecny trend się utrzyma, podkarpackie lotnisko zakończy 2025 rok z historycznym wynikiem, przekraczającym dotychczasowe prognozy” – przekazało biuro prasowe Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSIiZ rusza z podcastami. Udostępniono pierwsze 4 odcinki

RZESZÓW. Od 16 listopada 2023 r. spotkania i wykłady otwarte organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są dostępne on-line jako podcasty.

Rzeszów

Chłopak, który zaatakował 12-latkę, trafił do schroniska dla nieletnich

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Rzeszów

Tak ma wyglądać Aula Miejska przy ratuszu. Konkurs rozstrzygnięty [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Rozstrzygnięto konkurs na projekt Auli Miejskiej w Rzeszowie, która ma powstać w sąsiedztwie ratusza. Zwyciężyła koncepcja architekta z Warszawy - Karola Żurawskiego i jego zespołu. Mamy dla Was wizualizacje zwycięskiego projektu,...

Rzeszów

Autobus ciepła ponownie ruszył z pomocą potrzebującym

RZESZÓW. Wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem Autobus Ciepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do 15 marca 2024 r.

Rzeszów

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje urologiczne dla panów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r. w szpitalu przy ul. Szopena będzie można skorzystać z badań i konsultacji dotyczących wczesnej diagnostyki i rozpoznaniu raka gruczołu krokowego.

Rzeszów

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce przebudowany odcinek ul Wyspiańskiego zostanie udostępniony mieszkańcom. Prace zostały już zakończone, pozostał jeszcze tyko odbiór.

Rzeszów

Wyremontują dach w ZSP nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca listopada br. poznamy firmę, która wyremontuje dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rzeszowie, przy ul. Rubinowej 4 na osiedlu Załęże. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Reklama