Rzeszów - Piątek, 06.06.2025
Reklama

Najlepszy miesiąc w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono ponad 94 tys. pasażerów

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

JASIONKA/RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nie inaczej jest i tym razem. Miniony miesiąc był najlepszym w historii lotniska. Obsłużono aż 94 198 pasażerów. To o 17 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów przeżywa swój najlepszy czas w historii. Od początku 2025 roku do końca kwietnia z usług lotniska skorzystało już ponad 300 tysięcy podróżnych.

Kwiecień okazał się najlepszym miesiącem w dziejach podrzeszowskiego lotniska. Obsłużono aż 94 198 podróżnych.

Reklama

- Jesteśmy zadowoleni z tego w jakim stylu rozpoczęliśmy obecny sezon letni. Tak świetny wynik wyraźnie pokazuje, że coraz więcej podróżnych wybiera nasze lotnisko jako wygodny i dostępny punkt podróży. - komentuje Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska.

Najchętniej wybierane przez pasażerów kierunki to: Warszawa, Londyn, Monachium i Mediolan. Wśród typowo wakacyjnych destynacji prym wiodą: Egipt i Turcja. Od kwietnia pasażerowie mogą korzystać z nowych tras: na Maltę i do marokańskiego Agadiru, a w maju do siatki połączeń dołączają kolejne atrakcyjne kierunki- Majorka, Djerba(Tunezja) oraz Tirana (Albania).

„Wszystko wskazuje na to, że jeśli obecny trend się utrzyma, podkarpackie lotnisko zakończy 2025 rok z historycznym wynikiem, przekraczającym dotychczasowe prognozy” – przekazało biuro prasowe Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Street Food Festival. W lipcu foodtrucki zaparkują w Galerii Nowy Świat

RZESZÓW. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza Rodzinna Akademia Czasu Wolnego, czyli cykl wydarzeń plenerowych dla dzieci i rodziców

RZESZÓW. Rodzinna Akademia Czasu Wolnego zawita w sezonie wakacyjnym na rzeszowskie place zabaw, boiska i parki.

Rzeszów

Poranna kolizja 5 aut w Rzeszowie

RZESZÓW. Pięć samochodów zderzyło się dziś rano na al. Armii Krajowej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawczyni kolizji, 46-letnia mieszkanka Rzeszowa, została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" w Rzeszowie

Widowisko Biura Niepodległa „Iskry Niepodległej” będzie towarzyszyło XIX edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowy rekord lotniska w Jasionce. W czerwcu obsłużyło ponad 100 tys. pasażerów

RZESZÓW. Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych przejazdów rowerowych

RZESZÓW. W pierwszej kolejności wykonane zostaną przejazdy na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Wystartował Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2024. 9 mln zł na inicjatywy mieszkańców

RZESZÓW. Zgłaszanie propozycji zadań rozpoczęło się 4 lipca i potrwa do 21 lipca.

Rzeszów

Objazdy autobusów MPK linii nr 3 i 22

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku autobusy komunikacji miejskiej kursujące do Mrowli pojadą objazdami.

Reklama