Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd – powiedział podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek tłumacząc powód wprowadzenia do porządku obrad uchwały dotyczącej przywrócenia podatku od posiadania psa w Rzeszowie.

W porządku obrad wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa pojawiła się uchwała dotycząca przywrócenia po kilkunastu latach opłaty za posiadanie psa. Zgodnie z jej treścią, od nowego roku właściciele czworonogów mieliby ponosić opłatę w wysokości 60 zł rocznie za jedno zwierzę.

Tuż przed dyskusją i głosowaniem nad uchwałą, okazało się, że była ona tylko pretekstem do rozmowy o trudnej sytuacji finansowej miasta. - Ta uchwałą chciałem zwrócić uwagę na to, że to jest wyjątkowa sytuacja, wyjątkowy trudny moment. Jesteśmy w tak rozpaczliwie trudnej sytuacji, ze trzeba czasem sięgać po rozpaczliwe rozwiązania – tłumaczył Prezydent Rzeszowa. Jak podkreślał w dalszej część wypowiedzi, od początku miał pełną świadomość, że opłata za posiadanie psa jest „anachronizmem w polskim systemie” i że nie ma potrzeby przywracać tego podatku. Prezydent wskazał, że gminy w których funkcjonuje jeszcze taka opłata, osiągają niewielkie dochody z tego tytułu, a jej wprowadzenie w Rzeszowie wywołałoby zdenerwowanie mieszkańców niewspółmierne do zysków.
Reklama
- Podatku od psa nie zamierzamy wprowadzać - powiedział na zakończenie swojej wypowiedzi Prezydent Rzeszowa.

Sposób w jaki Konrad Fijołek chciał zwrócić uwagę na trudną sytuację finansową miasta, nie spodobał się jednemu z radnych, Grzegorzowi Korylowi. - Uważam że nie powinno się stosować takich socjotechnik w stosunku do mieszkańców, że wrzucam coś co zdenerwuje mieszkańców, a potem się wycofam" – mówił radny.

Ostatecznie w wyniku głosowania uchwałę zdjęto z porządku obrad. „Za” było 23 radnych, nie było głosów sprzeciwu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Rzeszów

Filie RDK przyjmujące dary będą zamknięte w niedziele

RZESZÓW. Wszystkie filie RDK, do których można przynosić dary dla uchodźców nie będą czynne w niedziele.

Reklama