Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd – powiedział podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek tłumacząc powód wprowadzenia do porządku obrad uchwały dotyczącej przywrócenia podatku od posiadania psa w Rzeszowie.

W porządku obrad wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa pojawiła się uchwała dotycząca przywrócenia po kilkunastu latach opłaty za posiadanie psa. Zgodnie z jej treścią, od nowego roku właściciele czworonogów mieliby ponosić opłatę w wysokości 60 zł rocznie za jedno zwierzę.

Tuż przed dyskusją i głosowaniem nad uchwałą, okazało się, że była ona tylko pretekstem do rozmowy o trudnej sytuacji finansowej miasta. - Ta uchwałą chciałem zwrócić uwagę na to, że to jest wyjątkowa sytuacja, wyjątkowy trudny moment. Jesteśmy w tak rozpaczliwie trudnej sytuacji, ze trzeba czasem sięgać po rozpaczliwe rozwiązania – tłumaczył Prezydent Rzeszowa. Jak podkreślał w dalszej część wypowiedzi, od początku miał pełną świadomość, że opłata za posiadanie psa jest „anachronizmem w polskim systemie” i że nie ma potrzeby przywracać tego podatku. Prezydent wskazał, że gminy w których funkcjonuje jeszcze taka opłata, osiągają niewielkie dochody z tego tytułu, a jej wprowadzenie w Rzeszowie wywołałoby zdenerwowanie mieszkańców niewspółmierne do zysków.
Reklama
- Podatku od psa nie zamierzamy wprowadzać - powiedział na zakończenie swojej wypowiedzi Prezydent Rzeszowa.

Sposób w jaki Konrad Fijołek chciał zwrócić uwagę na trudną sytuację finansową miasta, nie spodobał się jednemu z radnych, Grzegorzowi Korylowi. - Uważam że nie powinno się stosować takich socjotechnik w stosunku do mieszkańców, że wrzucam coś co zdenerwuje mieszkańców, a potem się wycofam" – mówił radny.

Ostatecznie w wyniku głosowania uchwałę zdjęto z porządku obrad. „Za” było 23 radnych, nie było głosów sprzeciwu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Masz niepotrzebny sprzęt elektroniczny? Teraz możesz oddać go do paczkomatu

RZESZÓW. Rzeszowianie mogą bezpłatnie oddać elektrośmieci do paczkomatów InPost. To w ramach akcji RePaczka – kolejnego sposobu na recykling tych odpadów w naszym mieście.

Rzeszów

Zabójca kobiety z ul. Czudeckiej zatrzymany na trzy miesiące

RZESZÓW. Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 42-latek, który w piątek rano zadał znajomej kobiecie śmiertelne ciosy nożem. 

Rzeszów

Ruszyło lodowisko w Millenium Hall

RZESZÓW. W piątek na skwerze Millenium Hall wystartował sezon na łyżwiarskie szaleństwo. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

Osiedla Carpatia z dostępem do wody i kanalizacji

RZESZÓW. Sieć wodociągowa, kanalizacyjna oraz pompownia wody, które zabezpieczą m. in. osiedle Carpatia są już gotowe. To inwestycje za około 5 mln.

Rzeszów

Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej

RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.

Rzeszów

Tragedia przy ul. Czudeckiej. Zatrzymano potencjalnego zabójcę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, mogącego mieć związek ze śmiercią 47-letniej kobiety, która z ranami klatki piersiowej została znaleziona dziś rano przed blokiem na ul. Czudeckiej. Jej życia nie udało się uratować.

Rzeszów

Zdrożeją bilety na miejskie autobusy? Jest projekt uchwały

RZESZÓW. Rezygnacja z biletów jednorazowych i podwyżki cen na prawie wszystkie rodzaje przejazdów zakłada projekt uchwały Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Pociągi elektryczne na trasie Ocice - Rzeszów. Nowe połączenia m.in. do Warszawy i Szczecina

RZESZÓW. Od 12 grudnia trasą Ocice – Rzeszów pojadą przyjazne środowisku pociągi elektryczne. To w ramach nowej inwestycji PKP PLK za 67 mln zł. Będą też nowe połączenia, w tym dalekobieżne.

Reklama