Rzeszów - Czwartek, 23.07.2026
Reklama

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

Dodano: 27.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie
Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Luciana Rozborska w latach 1990-2014 pełniła funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Po zakończeniu pracy zawodowej została wiceprezesem Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, gdzie kontynuowała pomoc dla innych.

„Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Luciany Rozborskiej, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie w latach 1990-2014. Luciana Rozborska nie tylko budowała nasz Ośrodek od podstaw, ale postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Była i nadal będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń. Rodzinie, przyjaciołom, bliskim przekazujemy kondolencje” – głosi komunikat opublikowany na stronie rzeszowskiego MOPS.

Oświadczenie w związku ze śmiercią Luciany Rozboreskiej pojawiło się także na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. „Dla naszej albertyńskiej społeczności była i dalej pozostanie wzorem, do którego będziemy się odnosić kontynuując naszą pracę dla osób ubogich i bezdomnych” – napisała Marek Twaróg, dyrektor stowarzyszenia.

Reklama

Kondolencje za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył również Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. „Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Luciany Rozborskiej, która budowała od podstaw Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie i przez 24 lata była jego dyrektorem. Postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Umiała otwierać drzwi tam, gdzie inni ich nawet nie widzieli. Kompetentna, a zarazem czuła na ludzkie nieszczęście, pogodna i serdeczna. Człowiek wielkiej mądrości, pasji, klasy i odpowiedzialności. I taką ją będę pamiętał... (*) „ – napisał na Facebooku Prezydent Rzeszowa.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni Rzeszowa za okresową wypożyczalnią pojazdów elektrycznych. Będą także samochody?

RZESZÓW. Radni PiS przygotowali projekt uchwały mówiący o uruchomieniu całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich.

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Rzeszów

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. 

Rzeszów

Od 29 do 30 kwietnia objazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają od godz. 20.00 do 04.00.

Reklama