Rzeszów - Niedziela, 22.02.2026
Reklama

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

Dodano: 20.08.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli rzeszowscy policjanci. Nielegalny tytoń i papierosy posiadał 51-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać nielegalny tytoń, uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Sprawdzając ją, pojechali w poniedziałek pod ustalony adres, gdzie potwierdzili swoje przypuszczenia.

Funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego mężczyznę, gdy przepakowywał nielegalny towar z samochodu do garażu. Jak się okazało był to tytoń bez znaków akcyzy.

W trakcie przeszukania pojazdu oraz garażu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów bez znaków akcyzy.

Policjanci wyliczyli wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na prawie 65 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania nielegalnego tytoniu. Grozi mu za to kara grzywny.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.

Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023...

Rzeszów

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego budowę został już ogłoszony.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku bodowy drogi łączącej ul. Warszawską z ul. Krakowską

RZESZÓW. Rzeszowscy radni zgodzili się na zawarcie porozumienia z władzami województwa dotyczącego budowy drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską. Dokument zostanie podpisany w najbliższym czasie.

Rzeszów

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

RZESZÓW. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także dzieciom z osiedla Śródmieście.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych

RZESZÓW. Wiaty mają być gotowe do końca listopada br. 

Rzeszów

Od czerwca wracają kursy linii nr 5

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od czerwca wrócą kursy linii nr 5. Wycofana natomiast zostanie linia nr 48.

Rzeszów

Wiosenne malowanie rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Do czerwca odnowione zostanie oznakowanie poziome na rzeszowskich ulicach. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Reklama