Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Nocny przejazd rolkowo-rowerowy ulicami Rzeszowa

Dodano: 12.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W piątek odbędzie się nocny przejazd na rolkach i rowerach - Nightskating. Tym razem po raz pierwszy zaplanowano jednego wieczoru aż dwa kółka po mieście. Wydarzenie zainauguruje Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie.

Nie jeden, a trzy dni potrwa Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie. Od piątku do niedzieli (12 - 14 września) miasto zamieni się w arenę sportową pełną energii, pasji i dobrej zabawy.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek nocnym przejazdem na rolkach i rowerach. Tym razem po raz pierwszy zaplanowano jednego wieczoru aż dwa kółka po mieście.

Start i meta będą zlokalizowane na parkingu Podpromie.

Reklama

O godz. 17:00 odbędą się warsztaty i wykłady dla rolkarzy i rowerzystów. Przejazd ulicami miasta rozpocznie się o godz. 19:30. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie pętle: krótką i łatwą (idealną dla dzieci i początkujących) oraz dłuższą i szybszą (dla zaawansowanych rolkarzy i rowerzystów).

Plan wydarzeń:

17:00–17:15 Prelekcja rowerowa „Bezpieczeństwo na drodze” – krótka, praktyczna pogadanka o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu prowadzona przez RzeszowskaMasaKrytyczna
17:00–18:30 Otwarty tor przeszkód + warsztaty skatecross – poprowadzi @jakubflaga z @Rollstreet - nauka jazdy na rolkach (trener kadry narodowej, wielokrotny mistrz Polski i rekordzista w skoku na rolkach)
18:15–18:30 Druga prelekcja rowerowa „Bezpieczeństwo na drodze”
18:40–19:00 Pokaz hulajnogi wyczynowej – dużo akcji i widowiskowych trików
19:00–19:20 Rozgrzewka z tanecznyrzeszow – rozruszamy się przed startem
19:30 Start przejazdu – pętla 1 (łatwiejsza)
20:15 Powrót na parking – krótka przerwa + nagrody za najlepsze stroje
20:30 Start przejazdu – pętla 2 (dla bardziej zaawansowanych)
22:30 Zakończenie przejazdu

Muzyka: DJ Mayster

1 pętla - krótka i łatwa (~7 km)

• Tempo spokojne: ok. 6 km/h
• Trasa dla każdego
• Wracamy na Podpromie i… kto ma ochotę, jedzie dalej
• Mapa: https://www.traseo.pl//trasa/ns-wrzesien-2-25-mala


2 pętla - dłuższa i trudniejsza (~15 km)

• Tempo szybsze: ok. 12 km/h
• Podjazdy, górki i trudniejsze fragmenty
• Dla tych, którzy dobrze czują się na rolkach i chcą sprawdzić się w jeździe ulicami
miasta
• Mapa: https://www.traseo.pl//trasa/ns-wrzesien-2-25-duza

Przejazd będzie zabezpieczany przez policję. O opiekę medyczną zadba Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego.

W programie wydarzenia przewidziane są również konkursy na najlepsze przebranie oraz losowanie nagród dla uczestników. Temat przejazdu to „Ikony Sportu”. Uczestnicy mogą wcielić się w sportowe legendy – piłkarzy, bokserów, olimpijczyków czy swoje ulubione drużyny. Najlepsze przebrania zostaną nagrodzone.

W tym roku organizatorzy wprowadzili obowiązkową rejestrację online. Aby zostać oficjalnym uczestnikiem Nightskating Rzeszów, należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/ESD66GF8aQwFXiQG9



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Rzeszów

5 grudnia startuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Trwają przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku. Wzorem ubiegłych lat, mieszkańcy i przyjezdni mogą liczyć na szereg atrakcji, w tym m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, koło młyńskie, karuzela, imprezy z DJ’em,...

Rzeszów

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Reklama