Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Nowa atrakcja w Podkarpackim Centrum Nauki. Możesz poczuć się jak prawdziwy pilot

Dodano: 12.12.2024 r. / Redakcja

fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"
fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce wzbogaciło się o nową atrakcję. To nowoczesny symulator startu samolotu opracowany we współpracy z MTU Aero Engines Polska. Urządzenie stało się częścią wystawy poświęconej lotnisctwu.

W uroczystości przekazania symulatora wzięli udział przedstawiciele zarządu województwa podkarpackiego, miasta Rzeszowa, PCN „Łukasiewicz” oraz firmy MTU Aero Engines Polska.

„Dzięki wsparciu Województwa Podkarpackiego i MTU nasze Centrum stało się miejscem, które nie tylko uczy, ale przede wszystkim inspiruje młodzież do odważnego patrzenia w przyszłość” – powiedział Tomasz Michalski, dyrektor Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. „Symulator to niezwykła atrakcja, która nie tylko pozwala doświadczyć emocji związanych z lotnictwem, ale także daje możliwość zrozumienia, jak nowoczesne technologie zmieniają świat. To urządzenie doskonale wpisuje się w misję naszego Centrum, która polega na łączeniu nauki, technologii i edukacji w atrakcyjnej formie interaktywnej” – dodał Tomasz Michalski.

Reklama

Nowoczesny symulator to urządzenie o charakterze edukacyjnym, które pozwala odwiedzającym doświadczyć emocji towarzyszących pilotom podczas startu samolotu. Symulator zapewnia wrażenia, takie jak dźwięk, wibracje i powiew powietrza, które przenoszą użytkowników na wirtualne lotnisko wzorowane na podrzeszowskiej Jasionce.

Oprócz symulatora, MTU Aero Engines Polska sfinansowała również murale na ścianach PCN, które symbolizują nierozerwalną więź między technologią a naturą.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy wyniki RBO 2024. Mieszkańcy wybrali plażę nad Wisłokiem [LISTA ZADAŃ]

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa oddali rekordową liczbę głosów na projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok – ponad 112 tys. Na ich realizację przeznaczono 9,4 mln zł.

Rzeszów

Na wybory parlamentarne komunikacją miejską za darmo

RZESZÓW. W niedzielę 15 października, w dniu wyborów do Sejmu i Senatu, w autobusach rzeszowskiej komunikacji miejskiej nie trzeba będzie kasować biletów.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej [ZDJĘCIA]

​RZESZÓW. Jesteście ciekawi jak przebiegają prace na jednej z największych inwestycji drogowych, trwających obecnie w Rzeszowie? Mamy dla Was zdjęcia z placu budowy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wólce Niedźwiedzkiej. Nie żyje 47-letni rowerzysta

RZESZÓW. W miejscowości Wólka Niedźwiedzka, ok 30 km od Rzeszowa, doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą. Kierujący jednośladem zginął na miejscu.

Rzeszów

Nocne spotkania z nauką. Dla miłośników wiedzy oraz ludzi "ciekawych świata"

​RZESZÓW. W najbliższy piątek Politechnika Rzeszowska otworzy swoje laboratoria dla zwiedzających. Jedną z atrakcji wydarzenia będzie wyjątkowe widowisko pn. „Teatr wysokich napięć”, podczas którego wykorzystane zostaną jedne z największych w swoich klasach...

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Mediolanu. Nowe połączenie od listopada

 RZESZÓW/JASIONKA. Od 4 listopada Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają bezpośrednie połączenie na trasie Rzeszów - Mediolan – Rzeszów. Loty będą odbywały się raz w tygodniu, w soboty.

Rzeszów

Droga łącząca ul. Warszawską ze strefą Dworzysko. Konrad Fijołek: To szansa na kolejny skok rozwojowy naszego miasta

RZESZÓW. Znaczenie tej trasy dla układu drogowego w północnej części miasta oraz korzyści jakie przyniesie nowa inwestycja, podkreślał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas konferencji prasowej na terenie strefy ekonomicznej Dworzysko.

Rzeszów

Skwer na os. Baranówka oficjalnie nosi nazwę im. Krzysztofa Wyskiela

RZESZÓW. Uroczystość oficjalnego nadania imienia Krzysztofa Wyskiela odbyła się na terenach rekreacyjnych między ulicami Brydaka i Starzyńskiego na os. Baranówka, niedaleko dawnego miejsca zamieszkania wybitnego pilota.

Reklama