Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Nowa atrakcja w Podkarpackim Centrum Nauki. Możesz poczuć się jak prawdziwy pilot

Dodano: /

fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"
fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce wzbogaciło się o nową atrakcję. To nowoczesny symulator startu samolotu opracowany we współpracy z MTU Aero Engines Polska. Urządzenie stało się częścią wystawy poświęconej lotnisctwu.

W uroczystości przekazania symulatora wzięli udział przedstawiciele zarządu województwa podkarpackiego, miasta Rzeszowa, PCN „Łukasiewicz” oraz firmy MTU Aero Engines Polska.

„Dzięki wsparciu Województwa Podkarpackiego i MTU nasze Centrum stało się miejscem, które nie tylko uczy, ale przede wszystkim inspiruje młodzież do odważnego patrzenia w przyszłość” – powiedział Tomasz Michalski, dyrektor Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. „Symulator to niezwykła atrakcja, która nie tylko pozwala doświadczyć emocji związanych z lotnictwem, ale także daje możliwość zrozumienia, jak nowoczesne technologie zmieniają świat. To urządzenie doskonale wpisuje się w misję naszego Centrum, która polega na łączeniu nauki, technologii i edukacji w atrakcyjnej formie interaktywnej” – dodał Tomasz Michalski.

Reklama

Nowoczesny symulator to urządzenie o charakterze edukacyjnym, które pozwala odwiedzającym doświadczyć emocji towarzyszących pilotom podczas startu samolotu. Symulator zapewnia wrażenia, takie jak dźwięk, wibracje i powiew powietrza, które przenoszą użytkowników na wirtualne lotnisko wzorowane na podrzeszowskiej Jasionce.

Oprócz symulatora, MTU Aero Engines Polska sfinansowała również murale na ścianach PCN, które symbolizują nierozerwalną więź między technologią a naturą.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

14 lutego na Podpromiu odbędą się Podkarpackie Targi Pracy

RZESZÓW. Organizatorem targów pracy jest Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Sky&More 2019, czyli o przyszłości branży lotniczej. Eksperci spotkają się w Rzeszowie 30 maja

RZESZÓW. Kongres Sky&More 2019 organizowany jest pod patronatem Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Rzeszów

Kolejny przetarg na przebudowę czterech dużych skrzyżowań w Rzeszowie do unieważnienia?

RZESZÓW. Prawdopodobnie przetarg zostanie unieważniony i powtórzony.

Rzeszów

Miasto zajmie się dylatacją oraz nawierzchnią wiaduktu Śląskiego

RZESZÓW. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowano ok. 1,1 mln zł. 

Rzeszów

Asseco Resovia lepsza od Skry Bełchatów

RZESZÓW. MVP spotkania został Thibault Rossard.

Rzeszów

Rada Gminy Krasne negatywnie zaopiniowała pomysł przyłączenia sołectwa Malawa do Rzeszowa

KRASNE. 8 lutego w gminie Krasne odbyła się sesja w trybie nadzwyczajnym.

Reklama