Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Nowe atrakcje na placach zabaw przy rzeszowskich przedszkolach

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń do zabawy, w które doposażone zostaną place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie. Zadanie będzie realizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zanim ogłoszono przetarg, przeprowadzono konsultacje z dyrektorami przedszkoli. Ich celem był wybór urządzeń, które najlepiej spełnią oczekiwania przedszkolaków. Do wyboru były cztery wersje urządzeń zabawowych, w tym m.in. lokomotywa z wagonem, czy domek, do których dzieci będą mogły wchodzić. Wybrane przez przedszkola zabawki mają m.in. ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie.

Oferty od dostawców sprezętu przyjmowane są do 12 grudnia. Zwycięzca przetargu będzie musiał opracować projekt, przygotować teren, wykonać montaż nowych urządzeń, a po zakończeniu prac zasiać trawę. Urządzenia muszą posiadać atesty bezpieczeństwa i minimum 3 lata gwarancji.

Mieszkańcy Rzeszowa wybrali tę inwestycję w głosowaniu na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Rzeszów

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Reklama