Rzeszów - Środa, 04.06.2025
Reklama

Nowe atrakcje parku w Miłocinie. Wśród nich dendrofon i ogródek meteorologiczny

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na terenie parku w Miłocinie rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej stworzył innowacyjny kompleks edukacyjno-krajobrazowy. To inwestycja za prawie 115 tys. zł.

Park położony na osiedlu Miłocin został wyposażony w urządzenia edukacyjne i sensoryczne. Wśród nich są między innymi kostki wiedzy czy ogródek meteorologiczny.

Jedną z ciekawszych atrakcji parku jest teraz dendrofon, czyli „grające drzewo”, składające się z połączonych elementów kilku gatunków drzew, wydających różne dźwięki. Ponadto na jego terenie umieszczono liczne tabliczki opisujące gatunki znajdujących się tam roślin.

Odwiedzający mogą znaleźć w parku również domki dla jeży, budki dla wiewiórek oraz budki lęgowe dla ptaków, w tym największą w naszym mieście budkę dla sowy. Zamontowane przez ZZM zostało także oświetlenie drzew.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka prawie gotowy

RZESZÓW. Do końca listopada będzie gotowy pumptrack, który budowany jest na Baranówce. To specjalny tor do jazdy na rowerze, hulajnodze lub deskorolce.

Rzeszów

Areszt za uprawę konopi

RZESZÓW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu znaleziono 4,5 kg suszu pochodzącego z przydomowej uprawy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Reklama