Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce. Ruszył przetarg

Dodano: 10.09.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Ogłoszono przetarg na pierwszą z dwóch strategicznych inwestycji o przeznaczeniu cywilno-wojskowym, czyli budowę drugiego etapu równoległej drogi kołowania oraz pierwszy etap przebudowy drogi startowej w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Prace mają być realizowane w latach 2025-2026.

– Rozbudowa i przebudowa tych kluczowych elementów infrastruktury to niezwykle ważny etap w rozwoju naszego lotniska, mający ogromne znaczenie nie tylko dla ruchu pasażerskiego. Służy również zwiększeniu funkcjonalności lotniska pod potrzeby operacji wojskowych i tym samym wzmocnieniu bezpieczeństwa w tej części Europy – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Wśród najważniejszych zadań jest budowa II etapu równoległej drogi kołowania, dwóch prostopadłych łączników drogi kołowania z drogą startową oraz nawierzchni do zawracania samolotów przy progu od wschodniej części lotniska, a także przebudowa istniejącej drogi startowej na odcinku 700 m od tej samej strony, z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Realizacja tych inwestycji umożliwi przyjmowanie największych samolotów.

Reklama

Prace mają być prowadzone w taki sposób, by nie zakłócać działalności lotniska.

Inwestycja o wartości ponad 33 mln euro jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” 2021-2027 (CEF Military Mobility).


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uszkodził samochód i bramę. Był pod wpływem marihuany

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa na jednym z parkingów uszkodził inny samochód i bramę wjazdową. Okazało się, że był pod wpływem marihuany. Ponadto obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

Rzeszowski Bon Żłobkowy. Ruszył nabór wniosków

RZESZÓW. W tym roku rodzice dzieci uczęszczających do niepublicznych żłobków również mogą skorzystać z dopłaty do czesnego w ramach Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego. Wysokość świadczenia wynosi 300 zł miesięcznie. 

Rzeszów

Głogów Małopolski gra z Orkiestrą. Na mieszkańców czeka moc atrakcji

GŁOGÓW MŁP. W programie m.in. koncerty, licytacje, morsowanie, bezpłatne badania profilaktyczne...

Rzeszów

Rusza stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Rzeszów

Od poniedziałku zamknięty przejazd przy hali Podpromie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 16 stycznia przez cały tydzień zamknięty będzie przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie.

Rzeszów

Zostań "Kosmicznym Pomagaczem". Wesprzyj zakup kombinezonów rehabilitacyjnych dla dzieci z Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Fundacja "Mały Wielki Krok" prowadzi zbiórkę środków na zakup specjalistycznych kombinezonów, dzięki którym jej podopieczni będą mogli kontynuować rehabilitację.

Rzeszów

Tragiczny finał poszukiwań 67-latka z Rzeszowa

​RZESZOW. Wczoraj w Krasnem przypadkowa osoba natrafiła na zwłoki mężczyzny. Okazało się, że to ciało zaginionego w listopadzie ubiegłego roku 67-latka z Rzeszowa.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała ulica Grunwaldzka po przebudowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Gotowy jest już projekt przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Na wniosek prezydenta Konrada Fijołka uzupełniono go o drzewa, które zostaną posadzone wzdłuż kamienic. Wizualizacje możecie zobaczyć pod artykułem.

Reklama