Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Nowe mini-ronda na Słocinie mają być gotowe w czerwcu. Podpisano umowę

Dodano: 13.05.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / UM Rzeszowa
fot. Archiwum RESinet.pl / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Nowe mini-ronda na rzeszowskim osiedlu Słocina mają poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części Rzeszowa. Jeśli zdadzą egzamin, Prezydent Konrad Fijołek nie wyklucza kolejnych tego typu inwestycji w mieście, na innych skrzyżowaniach.

W lutym informowaliśmy o przetargu na wybór firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Postępowanie zakończyło się wyborem oferty Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek w rzeszowskim ratuszu.

- Wprowadzenie tych nowych rozwiązań to efekt rozmów z przedstawicielami rady osiedla Słocina, na czele z radnym Rafałem Kuligiem. Mini-ronda wprowadzamy testowo. Będziemy obserwowali, jak wpłynęły na ruch, zbierali opinie od mieszkańców na ich temat. Jeśli sprawdzą się, nie wykluczamy, że takie rozwiązania pojawią się na innych rzeszowskich skrzyżowaniach – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Mini ronda będa miały średnicę 3 metry. Będą wykonane z wulkanizowanej gumy, w kolorystyce czarno-czerwonej, z antypoślizgową nawierzchnią oraz elementami odblaskowymi (biała taśma i szklane oczko). Zakres prac obejmuje dostawę kompletnych elementów wraz z ich montażem.

Reklama

Pierwsze z nich powstanie na skrzyżowaniu ulic Słocińskiej, Św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich, drugie na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich.

Zgodnie z zapisami umowy, prace mają być realizowane w godzinach nocnych, a na czas ich prowadzenia wykonawca ma zapewnić osoby do ręcznego kierowania ruchem.

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa zapewnił, że miasto będzie informować mieszkańców o dokładnym terminie montażu rond i ewentualnych utrudnieniach z tym związanych.

Koszt inwestycji wynosi 84 tys. zł. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, nowe mini-ronda mają być gotowe do połowy czerwca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie 4 samochodów na al. Armii Krajowej. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Do groźnego wypadku doszło wczoraj wieczorem na al. Armii Krajowej. Zderzyły się tam cztery samochody. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Rzeszów

Nowy sezon Fontanny Multimedialnej. Znamy harmonogram pokazów specjalnych

RZESZÓW. Fontanna Multimedialna to wyjątkowa atrakcja dla mieszkańców Rzeszowa i turystów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się sobotnie pokazy specjalne. Na ten sezon zaplanowano łącznie dziesięć multimedialnych wieczorów. Pierwszy z nich odbędzie się 16...

Rzeszów

Ekrany akustyczne przy ul. Rzecha nie do poznania. Zmieniły się w galerię street artu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowskie ekrany akustyczne przy ul. Rzecha przeszły spektakularną metamorfozę. Zielona, dotąd mało atrakcyjna przestrzeń zamieniła się w jedną z największych galerii street artu w mieście. To efekt festiwalu sztuki ulicznej CANS...

Rzeszów

Utrudnienia na S19 niedaleko Sokołowa Małopolskiego. Ciężarówka blokuje drogę

RZESZÓW. Na odcinku drogi ekspresowej S19 W. Łowisko - W. Sokołów Małopolski Północ doszło do awarii samochodu ciężarowego. Występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Ponad 2,8 mln zł na modernizację rzeszowskich przychodni

RZESZÓW. Trzy rzeszowskie przychodnie specjalistyczne przy ul. Hetmańskiej, Lubelskiej i Hoffmanowej zostaną zmodernizowane z myślą o osobach starszych i z niepełnosprawnościami. Zmiany zostaną wprowadzone w ramach projektu “Zapewnienie dostępności w SP ZOZ...

Rzeszów

Poranna akcja policji na ulicach Rzeszowa i powiatu. Skontrolowano ponad 2200 kierowców

RZESZÓW. Dziś, od wczesnych godzin porannych rzeszowski policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy są trzeźwi. Skontrolowano ponad 2200 osób. Cztery z nich prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości,...

Rzeszów

PKS w Rzeszowie ma nowe autobusy - pierwsze takie w Polsce

RZESZÓW. Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie S.A. odebrało 10 nowych niskoemisyjnych autobusów z napędem CNG - Scania Fencer F6 w Polsce. Autobusy będą wykorzystywane przez PKS w codziennej obsłudze przewozów. To pierwsze...

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. 1 osoba w szpitalu

GŁOGÓW MŁP. 61-latek z ponad 1,6 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala po porannym wypadku na skrzyżowaniu ulic Witosa i Piekarskiej w Głogowie Małopolskim.

Reklama