Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Nowe mini-ronda na Słocinie mają być gotowe w czerwcu. Podpisano umowę

Dodano: 13.05.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / UM Rzeszowa
fot. Archiwum RESinet.pl / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Nowe mini-ronda na rzeszowskim osiedlu Słocina mają poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części Rzeszowa. Jeśli zdadzą egzamin, Prezydent Konrad Fijołek nie wyklucza kolejnych tego typu inwestycji w mieście, na innych skrzyżowaniach.

W lutym informowaliśmy o przetargu na wybór firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Postępowanie zakończyło się wyborem oferty Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek w rzeszowskim ratuszu.

- Wprowadzenie tych nowych rozwiązań to efekt rozmów z przedstawicielami rady osiedla Słocina, na czele z radnym Rafałem Kuligiem. Mini-ronda wprowadzamy testowo. Będziemy obserwowali, jak wpłynęły na ruch, zbierali opinie od mieszkańców na ich temat. Jeśli sprawdzą się, nie wykluczamy, że takie rozwiązania pojawią się na innych rzeszowskich skrzyżowaniach – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Mini ronda będa miały średnicę 3 metry. Będą wykonane z wulkanizowanej gumy, w kolorystyce czarno-czerwonej, z antypoślizgową nawierzchnią oraz elementami odblaskowymi (biała taśma i szklane oczko). Zakres prac obejmuje dostawę kompletnych elementów wraz z ich montażem.

Reklama

Pierwsze z nich powstanie na skrzyżowaniu ulic Słocińskiej, Św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich, drugie na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich.

Zgodnie z zapisami umowy, prace mają być realizowane w godzinach nocnych, a na czas ich prowadzenia wykonawca ma zapewnić osoby do ręcznego kierowania ruchem.

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa zapewnił, że miasto będzie informować mieszkańców o dokładnym terminie montażu rond i ewentualnych utrudnieniach z tym związanych.

Koszt inwestycji wynosi 84 tys. zł. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, nowe mini-ronda mają być gotowe do połowy czerwca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

PCLA pnie się w górę. Co dzieje się na budowie? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki idzie pełną parą. Obiekt przy ul. Wyspiańskiego rośnie w oczach. Ratusz przekazał najnowsze informacje na temat postępu prac.

Rzeszów

Strażacy z OSP Drabinianka mają nowy wóz

RZESZÓW. 379 tys. zł kosztował nowy wóz dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszowie-Drabiniance. Nowoczesny pojazd został zakupiony w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Rzeszów Bike Festival. Od piątku do niedzieli utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W weekend w Rzeszowie odbędzie się piąta edycja imprezy rowerowej Rzeszów BIKE Festival. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. Nocną Paradę Rowerową, MTB Maraton, MTB Kids Race, Dirt Jam oraz Mistrzostwa Polski...

Rzeszów

81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Program uroczystości w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszów dołącza do obchodów 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbędą się przed Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów”. O godz. 17.00 w mieście rozbrzmi sygnał alarmowy.

Rzeszów

Nowe boiska przy rzeszowskich szkołach jeszcze na tych wakacjach

RZESZÓW. Trwa budowa nowych, zielonych boisk na terenie kilku rzeszowskich szkół. Będą gotowe do końca sierpnia. Inwestycja o wartości ponad 1,2 mln zł jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Rzeszów

Miasto podpisało nową umowę na odbiór elektroodpadów

RZESZÓW. Przez cztery kolejne lata rzeszowianie będą mogli bezpłatnie oddawać elektroodpady do charakterystycznych czerwonych pojemników zlokalizowanych na terenie miasta. Wczoraj podpisano umowę na kontynuację programu Elektryczne Śmieci.

Reklama