Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Nowe osiedle w Rzeszowie? Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt uchwały zakłada stworzenie nowego osiedla o nazwie „Matysówka”, w skład którego wejdzie 18 ulic. Radni o pomyśle będą debatować podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. 

W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy, że to właśnie mieszkańcy byłego Sołectwa Matysówka wystąpili z prośbą o utworzenie w mieście nowego osiedla. 

W skład przyszłego osiedla „Matysówka” weszłyby następujące ulice: Alpejska, Białogórska(nr nieparzyste od 39 do 49, Boczna, Górska, Jerzego Kukuczki, Matysowska, Nowe Wzgórze, Pienińska, Rodzinna(nr nieparzyste od 67 do 83, od 91 do 99 i parzyste od 40 do 60), Skalista, Stefanii Michlewskiej(nr nieparzyste od 9 do 19x), św. Rity, św. Rocha(nr parzyste od 248g do 248x i od 246 do 246x), św. Walentego(nr nieparzyste od 95 do końca i parzyste od 2 do końca), Wiesława Nycza, Wichrowa, Wierchowa, Zelwerowicza(nr parzyste od 72 do końca i nieparzyste od 37 do końca).

Przypomnijmy, że od 1 stycznia zarówno Matysówka jak i Miłocin stały się integralną częścią granic miasta Rzeszowa. O losie projektu dowiemy się więcej po wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na cmentarzach w Rzeszowie pojawiły się półki na znicze

RZESZÓW. Na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły regały z napisem „Znicze do wykorzystania”. Dzięki nim, używane lampiony mogą otrzymać drugie życie.

Rzeszów

Na osiedlu Biała powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa czterech nowych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Jeden z nich powstaje w rejonie placu zabaw i terenu rekreacyjnego przy ul. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Pojawią się w nim m.in....

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci sprawdzili 28 taksówek świadczących usługi przewozowe „na aplikację”. Ujawniono 8 wykroczeń.

Rzeszów

Inauguracja IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”

RZESZÓW. Wykład dr hab. prof. Katarzyny Kłosińskiej oraz prof. dr hab. Ryszarda Koziołka zainauguruje IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w rzeszowskim MOPS

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie wprowadził w swoich placówkach kilka nowości, które mają pomóc osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu swoich spraw.

Rzeszów

Blisko 14 mln zł będzie kosztować modernizacja budynku III LO w Rzeszowie. Szkoła wejdzie „na zupełnie inny poziom”

RZESZÓW. - Musimy przenieść historyczny budynek w XXI wiek, żeby zapewnić młodzieży odpowiednie warunki kształcenia – mówił o modernizacji budynku III LO, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, podczas podpisania umową z wykonawca inwestycji.

Rzeszów

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Oko na Miasto. Ostatni w tym sezonie spacer miejski z przewodnikiem

„Pobitno - wieś, miejsce bitwy, rzeszowskie osiedle” – pod takim tytułem odbędzie się ostatnia w tym roku przechadzka po Rzeszowie z przewodnikiem. Po wschodniej części miasta oprowadzał będzie Adam Napiórkowski.

Reklama