Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej

Dodano: 10.12.2021 r.

fot. KM PSP w Rzeszowie
fot. KM PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.

Rzeszowscy strażacy mogą się już cieszyć z nowego nabytku. Nowoczesny nośnik osprzętu Manitou MT1840A 100D kupiła Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie dzięki dofinansowaniu z budżetu wojewody podkarpackiego i budżetu marszałka województwa podkarpackiego. Wartość nośnika z osprzętem to prawie milion zł.

Wielozadaniowy nośnik osprzętu został wyposażony m.in. w radiostację oraz dodatkowe oświetlenie miejsca pracy. Standardowa maksymalna wysokość podnoszenia przy użyciu 17,55 m przy udźwigu 2500 kg. Maksymalny udźwig urządzenia to cztery tony przy maksymalnie 12 m wysuwu.

Dodatkowy osprzęt, w który Manitou jest wyposażony to platforma robocza, widły pływające paletowe, szufla do materiałów sypkich, szufla mieszająca, lemiesz do odśnieżania, szufla z zamiatarką i szczotką oraz szufla i widły z chwytakami hydraulicznymi.

Pojazd przystosowany jest do transportu na specjalnych platformach przewożonych na nośniku kontenerowym i przyczepie użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki temu może być wykorzystywany do akcji w całym województwie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Reklama