Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

Nowości na stacji Rzeszów Główny

Dodano: 19.02.2024 r.

fot. Materiały prasowe PKP PLK
fot. Materiały prasowe PKP PLK
RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny wprowadzono dodatkowe ułatwienia dla podróżnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unowocześniły system informacji pasażerskiej. Uruchomiono wyświetlacze i komunikaty głosowe na peronach i w przejściu podziemnym.

Zakończył się trzeci etap inwestycji dotyczącej poprawy stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych na rzeszowskim dworcu. W ramach tego zadania, PLK SA zamontowały system dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu. Dziki temu, podróżni zyskali lepszy dostęp do informacji o kursowaniu pociągów.

Zamontowane na peronach i w przejściu podziemnym wyświetlacze, umożliwiają odczytanie komunikatów dotyczących najbliższych odjazdów i przyjazdów. Lepszą jakość komunikatów dźwiękowych zapewnia nowe nagłośnienie. Dodatkowo zadbano również o zwiększenie bezpieczeństwa podróżnych, rozszerzając system monitoringu. Kamery zainstalowano także na nowym przystanku Rzeszów Zachodni.
Reklama
Na Podkarpaciu podobne rozwiązania są m.in. w Dębicy, Ropczycach, w Sędziszowie Małopolskim. Jeszcze w bieżącym roku, dodatkowe informacje o kursowaniu pociągów na trasach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, zyskają podróżujący pociągiem z Rzeszowa w stronę Dębicy i Przeworska oraz Kolbuszowej i Strzyżowa, a także na lotnisko w Jasionce.

Inwestycja za ponad 8 mln zł  netto została dofinansowana ze środków unijnych w ramach POIiŚ.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie inwestycje na liście konkursu finałowego. Zwycięzcę wybiorą internauci

RZESZÓW. W konkursie startuje 30 inwestycji, z czego trzy z Rzeszowa. 

Rzeszów

23 sierpnia będzie okazja do spotkania z zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższy piątek siatkarze i trenerzy Asseco Resovii będą czekać na kibiców w Galerii Rzeszów.

Rzeszów

Wypadek na A4 w rejonie Sędziszowa Młp. Przewrócił się samochód przewożący drewno

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godzina 08.00, a utrudnienia trwały do godz. 9.30.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca

RZESZÓW. W Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia oraz kierunki anglojęzyczne.

Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

RZESZÓW. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Rzeszów

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski. 

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Reklama