Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

Nowy, egzotyczny kierunek z Jasionki. Od grudnia polecimy na Sri Lankę

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW / JASIONKA. Od 25 grudnia 2023 r. z podrzeszowskiego lotniska polecimy na Sri Lankę. Nową ofertę wprowadza biuro podróży Join Up! – To obecnie najbardziej egzotyczna, transkontynentalna trasa czarterowa oferowana z naszego lotniska – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Loty do Sri Lanki realizowane będą liniami SkyUp Airlines posiadającymi w swojej flocie Boeingi 737 oraz 737 MAX. Podróż zajmie około 11 godzin i 15 minut. Samolot będzie lądował na lotnisku Mattala Rajapaksa, które położone jest na południu wyspy. Na ten moment zaplanowano 11 rotacji samolotu, w poniedziałki i czwartki co półtora tygodnia, do 8 kwietnia włącznie. Pasażerowie mogą wybrać opcje pobytu na 10 dni lub 3 tygodnie. Oferty dostępne są na stronie joinup.pl

Wyspa na Oceanie Indyjskim słynie z urokliwych pozostałości po starożytnej cywilizacji, złotych plaż, plantacji herbaty, kauczuku czy palmy kokosowej. Natomiast architektura kolonialna z czasów, gdy rządzili tu Portugalczycy, Holendrzy i Anglicy, zachwyca przybyszy.
Reklama
– Mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów chcą także w sezonie zimowym bezpośrednio z Rzeszowa latać na urlop do odległych ciepłych destynacji. Mam nadzieję, że Join Up! oraz inni touroperatorzy będą rozwijać tego typu ofertę w kolejnych sezonach – podsumował prezes Adam Hamryszczak.

W zimowej ofercie są też loty czarterowe do egipskich kurortów – Hurghady, Marsa Alam i Sharm El Sheikh - organizowane we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp! Wśród 10 połączeń regularnych na pierwszy plan wybijają się połączenia do Włoch - PLL LOT do Mediolanu oraz Wizz Air do Rzymu. Embraery narodowego przewoźnika na krajowej trasie do Warszawy będą kursować aż 28 razy w tygodniu, zaś kolejnym hubem jest Monachium, dokąd codziennie nadal latać będą Bombardiery Lufthansy. Sześć obsłuży Ryanair, który swoje Boeingi wysyła do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii oraz do Dublina (Irlandia).
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kierował samochodem mając 4 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Świadkowie uniemożliwili jazdę 47-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który mając 4 promile alkoholu we krwi prowadził samochód. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rzeszów

Masz pomysł na innowacje w Rzeszowie? Zgłoś go do Urban Lab

RZESZÓW. Laboratorium miejskie zbiera pomysły na innowacje, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

InternetBeta 2020 online i bezpłatnie

RZESZÓW. W związku z obecną sytuacją, tegoroczna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się w całości online, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Rzeszów

Od 1 października większa strefa płatnego parkowania. Ruszyła sprzedaż abonamentów

RZESZÓW. Od 1 października w Rzeszowie zacznie funkcjonować szersza strefa płatnego parkowania, powiększona o osiedla 1000-lecia oraz Grota-Roweckiego.

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Rzeszów

Rośnie liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce. Wracają loty do Monachium

JASIONKA. W sierpniu br. podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 33 tysiące pasażerów -  to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Od października powrócą bezpośrednie loty z Rzeszowa do Monachium.

Reklama