Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Nowy mini park w Rzeszowie gotowy

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, w rejonie placu zabaw powstał zielony teren rekreacyjny. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W mini parku posadzone zostały nowe drzewa, krzewy, róże, trawy ozdobne. Utworzona została także łąka kwietna. Częścią zadania był także montaż piaskownicy modułowej, stworzenie strefy wypoczynku z leżakami oraz miejsca biwakowego ze stolikami i krzesłami. Przestrzeń została doświetlona lampami solarnymi, wybudowano także alejki spacerowe. Inwestycja kosztowała blisko 299 tys. zł.

Inwestycja przy ul. Dębickiej to nie jedyne w tym roku nowe zielone miejsce rekreacji i wypoczynku. W planach jest również m.in. kontynuacjabudowy parku przy ul. Błogosławionej Karoliny, stworzenie Parku dla Seniorów przy ul. Staszica, mini parków przy ul. Sportowej i przy ul. Dębickiej, stref zabaw dla najmłodszych przy ul. Myśliwskiej i Starzyńskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Reklama