Rzeszów - Piątek, 03.04.2026
Reklama

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.09.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZOW. W sobotę, 16 września 2023 r. w trzecim dniu tegorocznej edycji festiwalu Rzeszów Breakout Days odsłonięto gigantyczny mural upamiętniający Tadeusza Nalepę „Ojca polskiego bluesa”.

Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Autorem muralu jest Michał Czerko. Projekt wykonał Maciej Święty (jego grafiki z „Legendami gitary” prezentowane są aktualnie na Skwerze Kultury, na rzeszowskim Rynku).
 

#RzeszówBreakoutDays2023 „Legendy gitary” na grafikach autorstwa Macieja Świętego z Wrocławia. Wystawa prezentowana jest na Skwerze Kultury.

Opublikowany przez RESinet.pl- Rzeszowski Portal Informacyjny Piątek, 15 września 2023


 


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Grottgera w Rzeszowie znaleziono zwłoki mężczyzny

RZESZÓW. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości znalezionego mężczyzny.

Rzeszów

Rzeszowskie przystanki solarne wyróżnione za granicą

RZESZÓW. Serwis należący do grupy Euronews zaliczył stolice województwa podkarpackiego do jednego z czterech europejskich liderów w dziedzinie ekologicznego transportu.

Rzeszów

Będą pociągi z Rzeszowa na Pol’And’Rock Festival

RZESZÓW. Sprzedaż biletów ruszy 17 lipca.

Rzeszów

Rzeszów liderem budownictwa na Podkarpaciu

RZESZÓW, PODKARPACIE. W 2018 roku spadła ilość mieszkań oddanych do użytkowania.

Rzeszów

Zaginęła 13-latka z Rzeszowa. Poszukiwania trwały do godz. 6 rano

RZESZÓW. Poszukiwania zaginionej trwały ponad 5 godzin.

Rzeszów

8,7 mln zł na rozbudowę systemu strefy płatnego parkowania to za mało?

RZESZÓW. Ratusz chciał m.in. zainstalować 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZ

RZESZÓW, POLSKA. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Reklama