Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Nowy odcinek ul. Warszawskiej będzie przebudowany

Dodano: 22.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto przebuduje ul. Warszawską. Mowa o ok. 850 m. odcinku. Będą cztery pasy ruchu, dodatkowe prawoskręty oraz ścieżka rowerowa. Niebawem ruszy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, a roboty budowlane mają ruszyć w przyszłym roku.

W związku z przyłączeniem do Rzeszowa Miłocina, ratusz zdecydował się na przedłużenie ul. Warszawskiej, a konsekwencją tej decyzji będzie również przebudowa ok. 850 metrowego odcinka, od starej do nowej granicy miasta.

Ulica docelowo ma posiadać po dwa pasy ruchu na całym odcinku, powstanie chodnik ze ścieżką rowerową oraz pas zieleni pomiędzy przeciwnymi pasami ruchu. Powstaną też zatoki autobusowe oraz nowe przystanki autobusowe.

„Będą dodatkowe prawoskręty i lewoskręty. Realizacja inwestycji w przyszłym roku, natomiast przetarg ogłosimy niebawem” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przetarg, o którym wspomina rzecznik prezydenta dotyczy wykonania dokumentacji projektowej. Faktyczne wykonanie inwestycji rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Przed rozpoczęciem przetargu Ratusz nie zdradza szczegółów dotyczących finansowania inwestycji: ”Będzie to kilka milionów złotych” – dodaje Maciej Chłodnicki.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

XIX Targi Ślubne już 5 lutego w Hali Podpromie w Rzeszowie. Bilety online taniej!

To już dziewiętnasta edycja wydarzenia organizowanego przez MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie i firmę Sagier.

Rzeszów

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

WSIiZ zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Rekordowy rok na lotniku w Jasionce, ponad 730 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W drugiej połowie ubiegłego roku odnotowano najlepsze wyniki w historii lotniska.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Rzeszów

Rusza druga transza dystrybucji węgla w Rzeszowie. Trzeba złożyć wniosek

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa przyjmuje wnioski do końca stycznia.

Rzeszów

Ciało 25-latka w rejonie zapory. Popełnił samobójstwo?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Reklama