Rzeszów - Poniedziałek, 07.07.2025
Reklama

Nowy ogród kieszonkowy w centrum Rzeszowa już dostępny dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Ogród przy ul. Jagiellońskiej to nowe, zielone miejsce spotkań dla mieszkańców Rzeszowa. Będzie również służyć uczestnikom wydarzeń kulturalnych.

Od kilku dni mieszkańcy i przyjezdni mogą już korzystać z terenu rekreacyjnego, który powstał przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów”) przy ul. Jagiellońskiej 24.

W sąsiedztwie budynku przed wielu laty znajdowały się ogrody, stąd pomysł, aby przywrócić w tym miejscu zieleń i stworzyć przestrzeń dla mieszkańców z przeznaczeniem m.in. na koncerty i inne wydarzenia kulturalne organizowane przy Estradzie Rzeszowskiej w sezonie letnim.

W nowym ogrodzie znajdują się m.in. ścieżki z płyt z betonu architektonicznego oraz z nawierzchni przepuszczalnej mineralno – żywicznej oraz elementy małej architektury, w tym ławki, pergole i domki dla owadów.

Reklama

Największą jego część stanowi zieleń. Posadzono tu około 1,6 tysiąca roślin – m.in.: wiśnie karłowate, graby oraz różnorodne krzewy i byliny.

Teren rekreacyjny przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej powstał w ramach projektu pn. „Rozwój zielonej infrastruktury i odbetonowanie powierzchni uszczelnionych w Rzeszowie” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu na lata 2021 – 2027. Inwestycję o wartości nieco ponad 526 tys. zł zrealizowała wyłoniona w przetargu firma OBO Polska.

ZDJĘCIA NOWEGO OGRODU KIESZONKOWEGO PRZY UL. JAGIELLOŃSKIEJ

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Rzeszów

Nie cztery, a trzy skrzyżowania zmodernizuje Ratusz. Mają być gotowe do końca roku

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę trzech dużych rzeszowskich skrzyżowań.

Rzeszów

Przy ul. Lubelskiej znikła część ścieżki rowerowej. Czy doszło do samowoli budowlanej?

RZESZÓW. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl skierowało w tej sprawie pismo do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Rzeszów

Już w sobotę „Godzina dla Ziemi WWF”. Urząd Miasta Rzeszowa dołącza do akcji

RZESZÓW. Znamy listę budynków, które będą uczestniczyć w akcji „Godzina dla Ziemi WWF”.

Reklama