Rzeszów - Czwartek, 13.11.2025
Reklama

Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej oficjalnie przejął władzę rektorską

Dodano: 02.09.2020 r.

fot. Beata Motyka/ materiały prasowe Politechniki Rzeszowskiej
fot. Beata Motyka/ materiały prasowe Politechniki Rzeszowskiej
RZESZÓW. Nowy rektor zamierza z Politechniki stworzyć uczelnię, która będzie motorem napędowym nie tylko w regionie podkarpacia.

31 sierpnia 2020 r. ustępujący rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, przekazał władzę rektorską nowemu rektorowi dr. hab. inż. Piotrowi Koszelnikowi, prof. PRz. W uroczystości uczestniczyli kanclerz i kwestor uczelni.

Sprawy, którymi w najbliższym czasie zajmie się nowy rektor to, m.in. zapewnienie bezpieczeństwa studentów i pracowników w czasie pandemii, wdrażanie reformy nauki i szkolnictwa wyższego oraz analiza i ocena przygotowania do ewaluacji, która czeka wszystkie uczelnie w kraju. Nowy rektor zamierza z Politechniki stworzyć uczelnię, która będzie motorem napędowym nie tylko w regionie podkarpacia.

1 września Dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz powołał nowych prorektorów oraz dziekanów i prodziekanów siedmiu wydziałów Politechniki Rzeszowskiej, którzy swoje obowiązki będą pełnić do 31 sierpnia 2024 r.

Funkcje prorektorów sprawować będą:

dr hab. inż. Lesław Gniewek, prof. PRz – prorektor ds. nauki
prof. dr hab. Grzegorz Ostasz – prorektor ds. studenckich
prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp – prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem
dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz – prorektor ds. kształcenia

Wydziałami uczelni kierować będą dziekani:

dr hab. inż. Lech Lichołai, prof. PRz - Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury
dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. PRz - Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa
prof. dr hab. inż. Dorota Antos - Wydział Chemiczny
dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz - Wydział Elektrotechniki i Informatyki
dr hab. Czesław Jasiukiewicz, prof. PRz - Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej
Reklama
dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz - Wydział Mechaniczno-Technologiczny
dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz - Wydział Zarządzania

Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz w 2003 r. obronił rozprawę doktorską na Wydziale Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej Politechniki Lubelskiej. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska uzyskał decyzją Rady Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, po odbytym kolokwium habilitacyjnym w dniu 17 listopada 2009 r. W Politechnice Rzeszowskiej pełnił wiele funkcji. Od 2012 do 2019 roku (przez dwie kadencje) był dziekanem Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, był i jest członkiem Senatu i komisji senackich, wydziałowych, rekrutacyjnych itp.

Zainteresowania naukowe nowego rektora dotyczą zagadnień ochrony środowiska wodnego przed zanieczyszczeniami antropogenicznymi w tym zanieczyszczeniami nowej generacji (emerging pollutants). Jego praca doktorska oraz habilitacyjna dotyczyły problematyki ochrony przed eutrofizacją wód zbiorników zaporowych, w tym zbiornika Solina.

Dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz wypromował 134 magistrów i inżynierów. Przez 13 lat był opiekunem studenckiego koła naukowego. Ta działalność w ramach m.in. obozów naukowych nad Soliną czy w TPN zaowocowała licznymi publikacjami ze studentami, ale największym sukcesem w tym zakresie jest fakt, że kilku członków wspomnianego koła jest obecnie pracownikami Politechniki Rzeszowskiej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Remont wiaduktu na ul. Batorego. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Ustalono, że w okolicy skrzyżowania ul. Chocimskiej i Żółkiewskiego powstanie tymczasowa pętla autobusowa.

Reklama