Rzeszów - Wtorek, 03.06.2025
Reklama

Nowy zespół w Podkarpackiej policji. „Speed” zajmie się piratami drogowymi

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, także tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość oraz organizują nielegalne wyścigi samochodowe to cel grupy "Speed". Zespół tworzą policjanci ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego. Funkcjonariusze mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Policja, w tym najszybsze radiowozy BMW wyposażone w wideorejestratory.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie powołał nieetatowy zespół "Speed", którego celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W skład zespołu wchodzą policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych, ale też funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością oraz wywiadu kryminalnego KWP w Rzeszowie.

Policjanci będą kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. To drogi wszystkich kategorii, od autostrady po drogi lokalne. Znamy te miejsca, bo tam najczęściej dochodzi do wypadków. Wskazują nam je też sami mieszkańcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Reklama
Policjanci będą reagować na agresywne zachowania na drodze, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne manewry, także wobec pieszych. 

Bardzo ważnym zadaniem policjantów, zwłaszcza pionu kryminalnego, będzie monitorowanie i analiza nagrań umieszczonych w Internecie, prezentujących wyczyny "piratów drogowych" . Funkcjonariusze będą też zbierać informacje o nielegalnych wyścigach, zwłaszcza tych organizowanych na drogach publicznych.

W skład zespołu "Speed" wchodzą doświadczeni funkcjonariusze, mający specjalistyczne przeszkolenie. Bedą wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Policja, to m.in. mierniki prędkości z wizualizacją, pojazdy wyposażone w wideorejestratory, m.in. 250-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive czy najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xdrive, których atutem jest podwyższona moc.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.

Rzeszów

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej nominowani do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii "innowacyjne technologie i badania przyszłości".

Rzeszów

Policjanci eskortowali auto z rodząca kobietą do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Strzyżowscy policjanci we współpracy z rzeszowskimi funkcjonariuszami pilotowali samochód z rodzącą kobietą, ze Strzyżowa do szpitala w Rzeszowie.

Rzeszów

Kolejna innowacyjna firma na "Dworzysku"

RZESZÓW. Spółka I-BS.pl, zajmująca się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania – zainwestuje na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość planowanej inwestycji to 1,8 mln zł.

Rzeszów

Przy ul. Skrajnej w Rzeszowie znaleziono ciało 59-latka. Zmarł z wychłodzenia

RZESZÓW. To drugi w tym roku przypadek wychłodzenia na Podkarpaciu.

Rzeszów

Dwa Charty czekają na właściciela. Kto rozpoznaje te psy?

Policjanci z Głogowa Małopolskiego proszą o pomoc w ustaleniu właściciela dwóch psów rasy Chart. 

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Po 18 latach, Tadeusz Ferenc zrezygnował z funkcji prezydenta miasta Rzeszowa. Jako swojego potencjalnego następcę zaproponował Marcina Warchoła.

Reklama