Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Starszy sierżant Jakub Burghardt z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zdobył „nóż komandosa”. To nagroda dla zwycięzcy XXIII Biegu o nóż komandosa im. gen.broni Włodzimierza Potasińskiego. Zawody w Lublińcu mają rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie.

W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy, m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej, Służby Ochrony Kolei. W sumie 68 drużyn

Wytyczona w lublinieckich lasach trasa po raz pierwszy w historii została wydłużona dla kobiet i podobnie jak dla mężczyzn miała dystans 10 km. Prowadziła leśnymi duktami z wieloma podbiegami, piaszczystymi odcinkami. Główna trudność tego biegu polega na tym, że pokonywany jest w umundurowaniu ćwiczebnym i wysokich butach taktycznych.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach Mistrzostw, bezkonkurencyjni okazali się policyjni biegacze wchodzący w skład reprezentacji polskiej Policji, którzy wygrali obydwie klasyfikacje indywidualne, a także klasyfikację drużynową kobiet. W kategorii mężczyzn najlepszy był zawodnik reprezentacji polskiej Policji st. sierż. Jakub Burghard, który zdobył tytuł Mistrza Polski.
Reklama
St. sierż. Jakub Burghardt w Policji pracuje od 2013 roku. Na co dzień służbę pełni w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jakub to policjant z prawdziwym sportowym zacięciem. Od  zawsze pasjonował się sportem, a swoją przygodę z bieganiem rozpoczął jeszcze szkole podstawowej. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Przez wiele lat był reprezentantem kadry Polski w lekkiej atletyce, gdzie wielokrotnie reprezentował nasz kraj na różnych zawodach, często międzynarodowych. Startował w wielu biegach ulicznych, wygrywając największe. Swoją sportową karierę kontynuuje w reprezentacji lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

XIX Targi Ślubne już 5 lutego w Hali Podpromie w Rzeszowie. Bilety online taniej!

To już dziewiętnasta edycja wydarzenia organizowanego przez MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie i firmę Sagier.

Rzeszów

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

WSIiZ zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Rekordowy rok na lotniku w Jasionce, ponad 730 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W drugiej połowie ubiegłego roku odnotowano najlepsze wyniki w historii lotniska.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Rzeszów

Rusza druga transza dystrybucji węgla w Rzeszowie. Trzeba złożyć wniosek

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa przyjmuje wnioski do końca stycznia.

Rzeszów

Ciało 25-latka w rejonie zapory. Popełnił samobójstwo?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Reklama