Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa [HARMONOGRAM]

Dodano: /

RZESZÓW. W dniach 17 – 21 marca 2025 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z MPGK-Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę tekstyliów i odzieży pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Zbiórka przeprowadzona zostanie bezpłatnie dla mieszkańców miasta Rzeszowa w wyznaczonych terminach i punktach zbiórki.

Od mieszkańców będą przyjmowane: odzież, tekstylia w tym np. kołdry, poduszki, pościel, prześcieradła, koce, zasłony, narzuty, firanki, obrus, serwetki, ręczniki, ścierki kuchenne itp. oraz obuwie.

Wyżej wymienione odpady można również przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych PSZOK) przy al. gen. Wł. Sikorskiego 428 i ul. Ciepłowniczej 11 we wtorki, czwartki w godzinach 10:00 – 18:00 i soboty w godzinach 9:00 -17:00, a w okresie od 1 kwietnia do 31 października także w piątki w godzinach 10:00 – 18:00.

Harmonogram marcowej zbiórki tekstyliów i odzieży:

Reklama

17.03.2025 PONIEDZIAŁEK

Parking w rejonie cmentarza w Przybyszówce i ul. Krakowskiej
10.30-12.30

Parking w rejonie ul. Króla Augusta i bloku nr. 33
12.45-14.45

Parking w rejonie ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i sklepów: Carrefour Market i Frac
15.00-17.00

18.03.2025 WTOREK

Ulica Kopernika w rejonie postoju taksówek towarowych
10.30-12.30

Parking w rejonie ODK przy ul. Konfederatów Barskich
12.45-14.45

Parking w rejonie ul. Lwowskiej i kościoła pod wezwaniem Św. Józefa Kalasancjusza
15.00-17.00

19.03.2025 ŚRODA

Parking w rejonie ul. Staroniwskiej przy dolnym kościele pod wezwaniem Narodzenia NMP
10.30-12.30

Parking w rejonie ul. Malczewskiego i bloków 13, 15
12.45-14.45

Parking w rejonie skrzyżowania ul. Staromiejskiej i Skrajnej – za przystankiem MPK
15.00-17.00

20.03.2025 CZWARTEK

Parking w rejonie ul. Paderewskiego i bloku nr 3f
10.30-12.30

Parking w rejonie ul. Kustronia za blokiem Monte Casino 14 przy placówkach usługowo-handlowych
12.45-14.45

Ulica Hetmańska, parking za sklepem „Hetman” od strony ul. Staszica
15.00-17.00

21.03.2025 PIĄTEK

Parking w rejonie stacji trafo i przedszkola przy ul. Krośnieńskiej
10.00-12.00

Parking w rejonie Powiatowego Urzędu Pracy i Szpitala Gruźliczego przy ul. Partyzantów
12.30-14.30

Parking w rejonie kościoła przy ul. Kardynała Karola Wojtyły
15.00-17.00

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Rzeszów

100 tys. zł na stypendia dla artystów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 100 tys. zł – taką kwotę miasto zamierza przeznaczyć w tym roku na stypendia dla artystów. 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do nowego programu.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje stadion na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wybrał firmę, która zajmie się przebudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny w nowej lokalizacji [PROGRAM]

RZESZÓW. Nie na rzeszowskim Rynku, a na terenie przy fontannie multimedialnej odbędzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Zobaczcie, jak prezentuje się niezwykle bogaty program wydarzenia.

Rzeszów

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Reklama