Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Od 1 lipca wspólny bilet ZTM i ZG PKS. Umowa podpisana

Dodano: 24.06.2021 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podpisano umowę pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie, a Związkiem Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, na mocy której od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu (Autobus + Autobus) uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej. 

W maju br. Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę, która wprowadza wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Rzeszowie oraz autobusów komunikacji międzygminnej MKS, której organizatorem jest ZG PKS.

Posiadacz takiego biletu będzie uprawniony do korzystania bez limitu ilości przejazdów na wszystkich liniach autobusami komunikacji miejskiej ZTM w Rzeszowie oraz na wybranych trasach ZG PKS (MKS) na terenie gmin Głogów Młp., Trzebownisko, Krasne i Boguchwała.

W każdej z gmin wydzielono 2 strefy biletowe.

W ofercie obowiązują wszystkie uprawnienia ustawowe do bezpłatnych bądź ulgowych przejazdów. Wykaz uprawnień samorządowych dostępny jest na stronie internetowej ZTM Rzeszów oraz ZG PKS.
Zintegrowany bilet miesięczny będzie można zakupić w Punktach Obsługi Podróżnego ZTM w Rzeszowie oraz sklepie internetowym www.ebilet.erzeszow.pl od dnia 24 czerwca.  Bilety zapisywane będą na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.
Reklama

Wspólny bilet zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Ceny biletów:
 
 
Bilet miesięczny imienny sieciowy autobus + autobus ważny we wszystkie dni miesiąca:
 
I strefa
(ZG PKS)
normalny 146,00  
ustawowy 73,00  
samorządowy 82,00  
II strefa
(ZG PKS)
normalny
ustawowy
samorządowy
186,00
93,00
105,00

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 grudnia rusza lodowisko w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczyna sezon łyżwiarski. Start już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Reklama