Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

Dodano: 22.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

W środę w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której władze miasta przedstawiły wyniki ankiety dotyczącej zainteresowania rodziców powrotem ich dzieci do szkół. Podobną ankietę przeprowadzono wśród rodziców dzieci uczęszczających do miejskich żłobków i przedszkoli.

Niecałe 18% rodziców zadeklarowało chęć powrotu ich dzieci do szkoły. Najwięcej chętnych było w Szkole Podstawowej nr 16 (52%). Natomiast w Szkole Podstawowej nr 34 na osiedlu Matysówka nie zgłosił się żaden uczeń.

Zajęcia w szkołach będą odbywały się w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. W klasie zgodnie z wytycznymi może przebywać jednocześnie 12 dzieci (w razie konieczności +2).
Reklama
Świetlice czynne będą czynne od godz. 6:30 do 17:00. Dzieci które będą uczestniczyły w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, będą również korzystały z zajęć dydaktycznych, prowadzonych przesz nauczycieli przebywających na miejscu. Natomiast te dzieci, które pozostaną w domach nadal będą mogły korzystać z nauczania zdalnego.

Od przyszłego tygodnia będą również organizowane konsultacje z nauczycielami dla uczniów klas  VIII. W tym przypadku zainteresowanie rodziców było znacznie większe, bo aż 60% wyraziło chęć skorzystania z tej opcji. Konsultacje będą od bywałe się w dwóch formach: na miejscu w szkole oraz zdalnie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Reklama