Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Od 6 maja rzeszowskie przedszkola i żłobki znów otwarte

Dodano: 05.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ok. 25% rodziców chce posłać dzieci do przedszkoli i 15% do żłobków, tak wynika z ankiety jaką uzupełniali rodzice na prośbę placówek.

Decyzją rządu, od 6 maja otwarte będą przedszkola i żłobki. Placówki będą funkcjonować w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
W ubiegły czwartek, rodzice dzieci uczęszczających do placówek na terenie Rzeszowa, zostali zapytani o to czy są zainteresowani, aby ich dzieci uczęszczały do żłobków i przedszkoli. Ok 25 % rodziców zadeklarowało chęć posłania dzieci do przedszkoli i 15 % do żłobków.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, w jednym pomieszczeniu może przebywać grupa do 12 dzieci. W pierwszej kolejności z przedszkola będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką, tj. pracownicy służby zdrowia, służb mundurowych oraz handlu. Aby skorzystać z opcji pierwszeństwa, rodzice będą musieli wypełnić deklarację o swoim miejscu pracy.

„Biorąc to pod uwagę, w żłobkach jesteśmy w stanie zapewnić miejsce dla wszystkich chętnych na obecną chwilę, natomiast w 12 przedszkolach liczba chętnych jest większa niż ilość miejsc po obostrzeniach. W takiej sytuacji będą obowiązywać kryteria postawione przez GIS.” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa. „Jeśli chodzi o personel to obecnie mamy obsadę 80 % w żłobkach i 75 % w przedszkolach. To całkowicie zabezpiecza pełną obsługę dzieci.” – dodaje rzecznik.
Reklama
A okresie wakacyjnym przedszkola będą pracować przez okres 6 tygodni – lipiec – sierpień. W tym czasie nie będzie można przenosić dzieci do innego przedszkola tak jak było to praktykowane do tej pory.

Wydłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 25 maja br.

Pomimo otwarcia żłobków i przedszkoli, nadal będzie można skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia.

Dodatkowy zasiłek przysługuje rodzicom, w przypadku kiedy placówka, do której uczęszcza dziecko, będzie otwarta, jednak nie zapewni opieki wszystkim dzieciom oraz tym, którzy nie zdecydują się na wysłanie dziecka do placówki powodu stanu  epidemii.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Reklama