RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.
Trwa budowa wiaduktu kolejowego w Rudnej Małej nad drogą krajową nr 9 Rzeszów – Warszawa. 30 stycznia br. wykonawca rozpoczął nasuwanie obiektu na żelbetowe, docelowe przyczółki. W związku z tym konieczne było tymczasowe zamknięcie fragmentu DK9 pomiędzy węzłem A4 Rzeszów Północ, a skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową. Utrudnienia miały potrwać do 13 lutego, jednak wykonawca zakończy prace wcześniej i droga będzie już przejezdna od najbliższego czwartku (9 lutego). Od tego dnia autobusy linii nr 54 i 56 powrócą na trasy sprzed objazdów.
Budowa wiaduktu jest jednym z elementów powstającej w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej linii kolejowej, która połączy stolicę Podkarpacia z lotniskiem w Jasionce. Po zakończeniu inwestycji podróż pociągiem z centrum Rzeszowa do Portu Lotniczego w Jasionce zajmie około 14 minut. Inwestycja ma być zakończona we wrześniu br.
RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień.
RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln...
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz