Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

Dodano: 25.06.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały ws. rzadszego odbioru śmieci od mieszkańców domów jednorodzinnych. Zmiany mają zacząć obowiązywać od  1 stycznia 2021 roku.

Nowe przepisy wskazują, że metal, plastik oraz papier będą odbierane co trzy tygodnie, zaś szkło – bez zmian. Z kolei odpady bio od 1 kwietnia do 31 października będą odbierane raz w tygodniu, a od 1 listopada do 31 marca  co dwa tygodnie. Po odpady niesegregowane śmieciarka przyjedzie raz na 10 dni.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 18.50 z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej.

Rzeszów

W sobotę rusza sezon kąpielowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 11 czerwca czynne będą zarówno baseny otwarte ROSiR przy ul. Pułaskiego, jak i kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Ponad 740 tys. zł na wydarzenia kulturalne w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto dofinansuje kolejne wydarzenia kulturalne w Rzeszowie. Ponad 742 tysięcy złotych trafi do 31 fundacji i stowarzyszeń, które je zorganizują.  

Rzeszów

Zakończyła się rozbudowa ulicy Morgowej

RZESZÓW. We wtorek rozpoczęło się malowanie oznakowań na jezdni. Trwa już odbiór przebudowanego odcinka, który został już udostępniony kierowcom.

Rzeszów

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

RZESZÓW. Spotkania odbywają się w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4.

Reklama