Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Oddział chirurgii w Szpitalu Miejskim już po remoncie [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Ponad 3 mln zł kosztowała modernizacja Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. Był to jeden z ostatnich oddziałów w tej placówce, który wymagał remontu. 2 mln zł dofinansowano z programu Polski Ład.

Zakres prac remontowych był spory. Wymienione zostały m.in. oświetlenie, armatura sanitarna. Sanitariaty przebudowano, by były dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Położono także nowe posadzki, okładziny ścienne, zamontowano stolarkę drzwiową, wymalowano ściany i sufity. Zmodernizowano instalację elektryczną, zamontowano układ instalacji wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji. Zmodernizowana została także instalacja gazów medycznych i sanitarna. Dostosowano do obecnych wymogów sale: pooperacyjną i zabiegową. Oddział wyposażono w nowe łóżka szpitalne, meble medyczne oraz socjalne.

W zmodernizowanym oddziale chirurgii w szpitalu przy ul. Rycerskiej jest obecnie miejsce dla 30 pacjentów.

Reklama

- Chirurgia była jednym z ostatnich oddziałów przeznaczonych do remontu w Szpitalu Miejskim. W ciągu ostatnich dwóch lat zmodernizowano Oddział Anastezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniczny Oddział Kardiologiczny z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych, otworzono nową Pracownię Rezonansu Magnetycznego i drugą Pracownię Endoskopii – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. - Na modernizację czekają jeszcze Kliniczny Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej oraz Oddział Okulistyki – dodaje Gernand.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

I etap rekrutacji na Politechnice Rzeszowskiej zakończony. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?

RZESZÓW. W I etapie w Systemie Internetowej Rekrutacji znalazło się 6992 osób zarejestrowanych maturzystów.

Rzeszów

W CH Plaza Rzeszów zostanie rozdanych 200 kasków rowerowych

RZESZÓW. 200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”.

Rzeszów

PKS poszukuje przewoźnika do obsługi 39 linii komunikacyjnych

RZESZÓW. W przetargu mowa również o co najmniej 30 autobusach, które musi posiadać zwycięzca konkursu.

Rzeszów

Youtuber z Rzeszowa pobił bezdomnego. Sprawę nagłośnił OMZRiK [NAGRANIE]

RZESZÓW. Youtuber z Rzeszowa uderzył i odepchnął bezdomnego, z którym chwilę wczesniej rozmawiał.

Rzeszów

Przy ul. Grottgera w Rzeszowie znaleziono zwłoki mężczyzny

RZESZÓW. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości znalezionego mężczyzny.

Rzeszów

Rzeszowskie przystanki solarne wyróżnione za granicą

RZESZÓW. Serwis należący do grupy Euronews zaliczył stolice województwa podkarpackiego do jednego z czterech europejskich liderów w dziedzinie ekologicznego transportu.

Rzeszów

Będą pociągi z Rzeszowa na Pol’And’Rock Festival

RZESZÓW. Sprzedaż biletów ruszy 17 lipca.

Reklama