Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Ogród kieszonkowy ze sceną plenerową na osiedlu Pobitno już gotowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.12.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W rejonie ulic Szkolnej i Gajowej na osiedlu Pobitno powstał jeden z największych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Znalazły się w nim m.in. urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw.

Nowy teren rekreacyjny na osiedlu Pobitno znajduje się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 12. Jego powierzchnia to ponad 60 arów. Został podzielony na kilka stref tematycznych:

- Strefa placu zabaw dla dzieci z tyrolką, huśtawką, wieżą oraz domkiem dla dzieci
- Strefa siłowni zewnętrznej dla dzieci z drabinkami, torem przeszkód, równoważnią, mostem linowym i drążkami do podciągania
- Strefa naturalnej sceny plenerowej w formie amfiteatru, na której będą mogły się odbywać osiedlowe wydarzenia kulturalne.
- Strefa parku leśnego, w której zamontowano m.in. tablice edukacyjne, kostki wiedzy, inne elementy edukacyjne o charakterze przyrodniczym, domki dla jeży oraz budki dla ptaków.

Poszczególne strefy zostały połączone ścieżkami ze schodami terenowymi i pochylniami pieszymi.

Ogród powstał w miejscu otoczonym piękną zielenią, która została uzupełniona nasadzeniami – posadzono tam blisko 50 drzew i 1,5 tys. krzewów i bylin.

Reklama

W parku znalazły się również elementy wypoczynkowe, takie jak ławki, siedziska-pniaki oraz leżaki. Teren został oświetlony kilkudziesięcioma latarniami.

Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj zrealizowała firma Fudali z Głogowa Małopolskiego. Koszt budowy ogrodu to 2,2 mln zł. Znaczna część tej sumy pochodzi z rządowego funduszu Polski Ład.

Ogród kieszonkowy w rejonie ulic Szkolnej i Gajowej to już druga tego typu zielona inwestycja na osiedlu Pobitno. We wrześniu 2022 roku, do użytku oddano „Ogród kieszonkowy - Bielefeld” przy ul. Kurpiowskiej.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z OGRODU KIESZONKOWEGO W REJONIE ULIC SZKOLNEJ I GAJOWEJ


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Reklama