Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Opóźnienia autobusów MKS w związku z opadami śniegu - nawet do kikudziesięciu minut

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

RZESZÓW. Średnio 10 minut opóźnienia notują dzisiaj od rana autobusy komunikacji międzygminnej MKS. W niektórych przypadkach, opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut.

PKS w Rzeszowie S.A. poinformowało w porannym komunikacie o utrudnieniach w komunikacji międzygminnej MKS. W związku z ciągłymi opadami śniegu i trudnymi warunkami na drogach, autobusy kursują z opóźnieniami. Na większość kierunków, czas oczekiwania na autobus wydłuża się o około 10 minut. Są jednak takie, na których opóźnienia sięgają kilkudziesięciu minut.

- Autobusy do Cierpisza dojeżdżają wyłącznie do Kraczkowej, autobusy w kierunku Błażowa opóźnienia sięgają od 30 do 45 minut, kierunek Hyżne nawet do godziny czasu, kierunek Chmielnik oraz Niebylec około 30 minut. Kierunek Niechobrz od 15 do 30 minut – informuje PKS w Rzeszowie S.A.

Policja apeluje o ostrożność

Z powodu pogody warunki na drogach są bardzo trudne. Policja apeluje o ostrożną jazdę i zachowanie odpowiedniej prędkość, aby uniknąć tragedii. Padający śnieg ogranicza widoczność, a błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

Drogi mogą być śliskie, przez co łatwo wpaść w poślizg. Policja zwraca uwagę kierowcom, żeby zwolnili, mieli włączone światła i uważali przy wyprzedzaniu oraz w pobliżu przejść dla pieszych. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach lasów i zbiorników wodnych, gdzie jezdnia bywa bardzo śliska.

Policyjny apel kierowany jest również do pieszych, aby nie wchodzili przed jadący samochód i upewniali się, że kierowca zdąży wyhamować. Każdy pieszy i rowerzysta powinien być dobrze widoczny. Odblaski, kamizelki czy nawet latarka pomagają kierowcom zauważyć osoby na drodze i mogą uratować życie.

Po zmroku poza terenem zabudowanym odblaski są obowiązkowe, ale warto je nosić wszędzie – dla własnego bezpieczeństwa.

Reklama

Ostrzeżenia IMGW

W piątek na Podkarpaciu może spaść nawet 50 cm śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia.

Drugi stopień obowiązuje w południowych powiatach, gdzie spadnie od 25 do 35 cm, a w górach do 50 cm.

W pozostałej części regionu prognozuje się od 20 do 30 cm śniegu. W kilku powiatach, głównie na północy, spadnie 10–15 cm białego puchu.


autobusów MKS w związku z nieustającymi opadami śniegu.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rondo w rejonie dworca PKS otrzymało nazwę

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa podjęto decyzję o nadaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” skrzyżowaniu w rejonie dworca PKS.

Rzeszów

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad 8 tys. roślin

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad osiem tysięcy roślin - drzew, krzewów, bylin i traw. Ozdobią parki, skwery, zieleńce oraz pasy zieleni przy drogach.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych i odzieży w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 6 października rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży w Rzeszowie. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 10 października 2025 r.

Rzeszów

Uruchomiono pierwszy w Rzeszowie urzędomat. Dowód rejestracyjny odbierzesz o dowolnej porze

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia może się pochwalić pierwszym urzędomatem. Maszyna stanęła przy rzeszowskim Urzędzie Miasta przy ul. Okrzei. Umożliwia odbiór dowodów rejestracyjnych o dowolnej porze przez 24 godziny na dobę, 7 dni w...

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rozkładach jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Zgodnie z informacją przekazaną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 października 2025 roku zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr.: 18, 19, 24, 41, 26.

Rzeszów

Uroczyste otwarcie „Ogrodu kieszonkowego Klagenfurt” na osiedlu Staromieście

RZESZÓW. Władze miasta upamiętniły 50-lecie partnerstwa Rzeszowa i austriackiego miasta Klagenfurt, nadając jego nazwę terenowi rekreacyjnemu na Staromieściu.

Rzeszów

Zbliża się koniec przebudowy pasa startowego w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka [ZDJĘCIA/FILM]

RZESZÓW/JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wkroczyło w ostatni etap remontu 700-metrowego pasa startowego. Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego programu Connecting Europe Facility (CEF).

Reklama