Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Opóźnienia autobusów MKS w związku z opadami śniegu - nawet do kikudziesięciu minut

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

RZESZÓW. Średnio 10 minut opóźnienia notują dzisiaj od rana autobusy komunikacji międzygminnej MKS. W niektórych przypadkach, opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut.

PKS w Rzeszowie S.A. poinformowało w porannym komunikacie o utrudnieniach w komunikacji międzygminnej MKS. W związku z ciągłymi opadami śniegu i trudnymi warunkami na drogach, autobusy kursują z opóźnieniami. Na większość kierunków, czas oczekiwania na autobus wydłuża się o około 10 minut. Są jednak takie, na których opóźnienia sięgają kilkudziesięciu minut.

- Autobusy do Cierpisza dojeżdżają wyłącznie do Kraczkowej, autobusy w kierunku Błażowa opóźnienia sięgają od 30 do 45 minut, kierunek Hyżne nawet do godziny czasu, kierunek Chmielnik oraz Niebylec około 30 minut. Kierunek Niechobrz od 15 do 30 minut – informuje PKS w Rzeszowie S.A.

Policja apeluje o ostrożność

Z powodu pogody warunki na drogach są bardzo trudne. Policja apeluje o ostrożną jazdę i zachowanie odpowiedniej prędkość, aby uniknąć tragedii. Padający śnieg ogranicza widoczność, a błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

Drogi mogą być śliskie, przez co łatwo wpaść w poślizg. Policja zwraca uwagę kierowcom, żeby zwolnili, mieli włączone światła i uważali przy wyprzedzaniu oraz w pobliżu przejść dla pieszych. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach lasów i zbiorników wodnych, gdzie jezdnia bywa bardzo śliska.

Policyjny apel kierowany jest również do pieszych, aby nie wchodzili przed jadący samochód i upewniali się, że kierowca zdąży wyhamować. Każdy pieszy i rowerzysta powinien być dobrze widoczny. Odblaski, kamizelki czy nawet latarka pomagają kierowcom zauważyć osoby na drodze i mogą uratować życie.

Po zmroku poza terenem zabudowanym odblaski są obowiązkowe, ale warto je nosić wszędzie – dla własnego bezpieczeństwa.

Reklama

Ostrzeżenia IMGW

W piątek na Podkarpaciu może spaść nawet 50 cm śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia.

Drugi stopień obowiązuje w południowych powiatach, gdzie spadnie od 25 do 35 cm, a w górach do 50 cm.

W pozostałej części regionu prognozuje się od 20 do 30 cm śniegu. W kilku powiatach, głównie na północy, spadnie 10–15 cm białego puchu.


autobusów MKS w związku z nieustającymi opadami śniegu.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kto zajmie się obsługą kont bankowych miasta Rzeszowa?

RZESZÓW. „Przetarg jest skierowany głównie do banków" - wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Rzeszów

Remont nowego budynku dla Rady Powiatu Rzeszowskiego zakończony

RZESZÓW. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w nowym obiekcie przy ul. Bernardyńskiej.

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Reklama