Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Opóźnienia autobusów MKS w związku z opadami śniegu - nawet do kikudziesięciu minut

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

RZESZÓW. Średnio 10 minut opóźnienia notują dzisiaj od rana autobusy komunikacji międzygminnej MKS. W niektórych przypadkach, opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut.

PKS w Rzeszowie S.A. poinformowało w porannym komunikacie o utrudnieniach w komunikacji międzygminnej MKS. W związku z ciągłymi opadami śniegu i trudnymi warunkami na drogach, autobusy kursują z opóźnieniami. Na większość kierunków, czas oczekiwania na autobus wydłuża się o około 10 minut. Są jednak takie, na których opóźnienia sięgają kilkudziesięciu minut.

- Autobusy do Cierpisza dojeżdżają wyłącznie do Kraczkowej, autobusy w kierunku Błażowa opóźnienia sięgają od 30 do 45 minut, kierunek Hyżne nawet do godziny czasu, kierunek Chmielnik oraz Niebylec około 30 minut. Kierunek Niechobrz od 15 do 30 minut – informuje PKS w Rzeszowie S.A.

Policja apeluje o ostrożność

Z powodu pogody warunki na drogach są bardzo trudne. Policja apeluje o ostrożną jazdę i zachowanie odpowiedniej prędkość, aby uniknąć tragedii. Padający śnieg ogranicza widoczność, a błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

Drogi mogą być śliskie, przez co łatwo wpaść w poślizg. Policja zwraca uwagę kierowcom, żeby zwolnili, mieli włączone światła i uważali przy wyprzedzaniu oraz w pobliżu przejść dla pieszych. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach lasów i zbiorników wodnych, gdzie jezdnia bywa bardzo śliska.

Policyjny apel kierowany jest również do pieszych, aby nie wchodzili przed jadący samochód i upewniali się, że kierowca zdąży wyhamować. Każdy pieszy i rowerzysta powinien być dobrze widoczny. Odblaski, kamizelki czy nawet latarka pomagają kierowcom zauważyć osoby na drodze i mogą uratować życie.

Po zmroku poza terenem zabudowanym odblaski są obowiązkowe, ale warto je nosić wszędzie – dla własnego bezpieczeństwa.

Reklama

Ostrzeżenia IMGW

W piątek na Podkarpaciu może spaść nawet 50 cm śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia.

Drugi stopień obowiązuje w południowych powiatach, gdzie spadnie od 25 do 35 cm, a w górach do 50 cm.

W pozostałej części regionu prognozuje się od 20 do 30 cm śniegu. W kilku powiatach, głównie na północy, spadnie 10–15 cm białego puchu.


autobusów MKS w związku z nieustającymi opadami śniegu.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej...

Rzeszów

Kolizja drogowa w Tyczynie. Sprawca miał ponad 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

TYCZYN. 45-letni kierowca volkswagena najechał na audi. Okazało się, że mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 45-latek odpowie karnie za swoje czyny.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka. - Budowa torów jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Biedronka buduje nowy sklep w Rzeszowie. Otwarcie jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy budowie nowego sklepu marki Biedronka w Rzeszowie są już na zaawansowanym etapie. Klienci będą mogli zrobić w nim zakupy jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W czwartek, 21 listopada 2024 r. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMy. Tym razem Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli: Pobitno, Wilkowyja i Załęże.

Reklama